Na genewskim Salonie Samochodowym BMW zaprezentuje pokazany po raz pierwszy kilka miesięcy temu BMW Concept serii 7 ActiveHybrid – rewolucyjną innowację techniczną łączącą ośmiocylindrowy silnik benzynowy z silnikiem elektrycznym o mocy 15 kW / 20 KM i akumulatorem litowo-jonowym.

Poprzez integrację elementów hybrydowych pojazd wyposażony w ultranowoczesny system napędu oferuje jeszcze większą dynamikę jezdną w typowym dla BMW stylu, w połączeniu z obniżeniem zużycia paliwa i emisji spalin o ok. 15 procent w cyklu pomiarowym UE w stosunku do modelu podstawowego z tradycyjnym silnikiem spalinowym.

Z początkiem roku 2009 BMW zamierza również umocnić swą pozycję lidera w zakresie tworzenia wyjątkowo czystych silników wysokoprężnych o niskiej emisji spalin.

Jesienią 2008 r. swą premierę święciło nowe BMW 330d z opcjonalną technologią BMW Blue Performance, które jako pierwszy samochód tej klasy spełniało wymogi normy emisji spalin Euro 6 w związku ze znacznym obniżeniem emisji tlenku azotu (NOX).