Jednym z przykładów, jakie zostaną przedstawione w Genewie, są innowacyjne usługi oferowane przez BMW ConnectedDrive w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

System BMW ConnectedDrive oferuje unikalne cechy łączące pojazd z otoczeniem. Zakres funkcji dostępnych za pomocą BMW ConnectedDrive jest obecnie jeszcze szerszy niż dotychczas, a wydajna wymiana informacji czyni jazdę BMW nie tylko przyjemniejszą, ale również bezpieczniejszą.Cechą szczególną w tym kontekście jest udoskonalona funkcja wzywania pomocy, która zawiadamia służby ratownicze o kolizji i dostarcza więcej szczegółów na temat kolizji i możliwych urazów.

Inne usługi oferowane w ramach BMW ConnectedDrive pozwalają na bezproblemową i wygodną jazdę, a innowacyjna sieć łącząca pojazd z otoczeniem daje poczucie większego komfortu, dostępu do informacji i bezpieczeństwa.

Firma BMW jest pierwszym producentem pojazdów na świecie oferującym nieograniczony dostęp do Internetu z wnętrza pojazdu. Innowacyjna funkcja planowania podróży dostępna w ramach systemu BMW ConnectedDrive zapewnia atrakcyjne opcje związane z używaniem systemu nawigacyjnego. Funkcja ta umożliwia konfigurację podróży prosto z komputera i pobieranie wybranych tras za pomocą portalu BMW Online bezpośrednio do pojazdu. Ponadto nowe funkcje zdalnego sterowania systemu BMW ConnectedDrive pozwalają np. na blokowanie i odblokowywanie pojazdu z centrum telefonicznego BMW.

Wiosną 2009 r. poszerzona zostanie bogata gama dodatków i oryginalnych akcesoriów BMW dla wszystkich serii modelowych. Na przykład nowe BMW serii 7 dostępne będzie z nowymi ekskluzywnymi opcjami lakieru, obręczy kół ze stopów lekkich, tapicerki i wykończenia wnętrza z kolekcji BMW Individual.

Z kolei BMW serii 3 i serii 1 oraz BMW X3 będzie można doposażyć w jeden z dwóch przenośnych systemów nawigacyjnych, BMW Navigation Portable Plus lub BMW Navigation Portable Pro wyrażających wysokie standardy stylistyczne i technologiczne firmy BMW Group. Dzięki tym zaawansowanym systemom pojazdy niewyposażone we wbudowany fabrycznie system nawigacyjny będą mogły dotrzeć do celu w sposób bezpieczny i niezawodny.

Kolejnym elementem jest zaprezentowany w zeszłym roku w BMW serii 1 zestaw opcji BMW Performance, udoskonalony o szereg kolejnych cech w nowym BMW serii 3. Opcje doposażeniowe dla układu jezdnego, zawieszenia, aerodynamiki oraz kokpitu, dostępne zwłaszcza dla nowego BMW serii 3 Limuzyna oraz nowego BMW serii 3 Touring, przenoszą wiedzę zdobytą w sportach motorowych bezpośrednio na drogę.

Kolejnym elementem wprowadzonym na wiosnę 2009 r. będzie zestaw BMW Performance Power Kit dla najwyższych modeli serii 1 i serii 3. Ten wyjątkowy zestaw oferuje znaczne zwiększenie mocy i momentu obrotowego 3-litrowego, sześciocylindrowego silnika rzędowego z układem Twin Turbo i High Precision Injection w każdych warunkach jezdnych.

Zestaw sprawdzi się zatem doskonale w takich modelach, jak BMW 135i Coupé, BMW 135i Cabrio, BMW 335i Limuzyna, BMW 335i Touring, BMW 335i Coupé oraz BMW 335i Cabrio.