Model 3008 jest nowym samochodem kompaktowym, ale równocześnie bardzopojemnymprzeznaczonym do odkrywania nowychterytoriów motoryzacji.

Wielofunkcyjny, sytuuje się na skrzyżowaniu wielu światów technologicznych zarówno zewnętrzniejak idzięki praktycznemu wnętrzu waloryzującemu zarówno kierowcę jak i pasażerów.Ponadto wnosi nowe rozwiązania technologiczne takie jak ( Grip Control, Dynamic Rolling Control,wyświetlacz na szybie, Distance Alert, automatyczny hamulec postojowy ), które zapewniają przyjemność prowadzenia i bezpieczeństwo.

Peugeot 3008 angażuje się w ochronę środowiska dzięki gamie silników o dobrych osiągach emitujących przy tym tylko 130 g/km CO2.

Wraz z modelem 308CC, Peugeot wzmacnia swój status lidera w segmencie coupe – kabrioletów. Ten nowy CCjest syntezą elegancji, wyrazistego stylu i dynamiki, łączykomfort i dobre prowadzenie z przyjemnością jazdy.

Jegoinnowacyjne wyposażenie zapewniające komfort i bezpieczeństwo wpisuje go w wysoki segment gamy :podgrzewanie szyi (System Airwave),pałąki pirotechniczne i nowość na skalę światową- poduszka powietrzna głowy.