Krótko mówiąc, chodzi o: dbanie o ekologię, bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, a także oferowanie propozycji konkurencyjnych - na 2, 3i 4 kołach (rowery, skutery, samochody).

Przedsięwzięcie „Blue Lion” - to postawa, która konkretyzuje się poprzez ciągłe poszukiwania i adaptację rozwiązań technicznych, mającychna celu ochronę środowiska. Peugeot jest liderem w zakresie produkcji samochodów o niskim zużyciu paliwa i niskiej emisji CO2. Jeden nowy samochód - na sześć sprzedanych w Europie emitujący poniżej 120 g CO2 / km - jest samochodem marki Peugeot.

Dokonania te ilustrować będą na stoisku Peugeot w Genewie takie modele, jak:- 207 1,6 HDi FAP 66 kW / 90 KM - proponujący szczególnie wydajną technikę (specyficzna aerodynamika, zoptymalizowane oprogramowanie silnika), która pozwoli wkrótce obniżyć emisję CO2 do 99 g / km;- 107 już emitująca jedynie 106g/ km CO2;- 407 1,6 HDi FAP 80 kW / 110 KM, utrzymująca emisję na poziomie 129g /km CO2 ( ten model wkrótce trafi na rynek).

Dla utrzymania i wzmocnienia pozycji lidera Marka inwestuje w technologie całkowicie innowacyjne:

- w świecie rozwiązań hybrydowych, eksponowane concept- cary świadczą o zaawansowaniu Grupy w poszukiwania rozwiązań hybrydowych nowej generacji. Pomniej niż dwóch latach od wylansowania,model 3008 będzie pierwszym samochodem hybrydowym w grupie PSA;- Peugeot wykazuje się również w domenie mikro-hybryd. System Stop & Start drugiej generacji będzie instalowany w szerokiej gamie od roku 2011;- w zakresie samochodów elektrycznych, w którym Peugeot był pionierem od 1995 wraz ze 106 najliczniej, do chwili obecnej, sprzedanym samochodem elektrycznym na świecie, kontynuuje badania opierając sięna najbardziej obiecujących technologiach.

Nie zabraknie też na stoisku egzemplarzy jeszcze bardziej dbających o środowisko, jednocześnie spełniających najwyższe kryteria bezpieczeństwa.

Będą to samochody prototypowe: Prologue HYbrid4, RC HYbrid4 i HYbrid3 Compresso.

Technologia Hybryd łączy silnik cieplny z silnikiem elektrycznym i stanowi przełom w rzeczywistym zużyciu paliwa i emisji CO2.