Dzięki standardowym rozwiązaniom z zakresu EfficientDynamics każdego miesiąca koncern BMW sprzedaje więcej samochodów wyposażonych w technologie pozwalające na obniżenie zużycia paliwa i emisji CO2 niż jakikolwiek inny producent pojazdów w ciągu roku.

Poprzez konsekwentne wykorzystanie technologii zwiększających wydajność aktualne modele BMW oferują niespotykaną równowagę oszczędności zużycia paliwa i osiągów we wszystkich seriach i klasach modelowych.

Taki postęp w zakresie wydajności każdego nowego modelu wpływa pozytywnie na zachowanie zrównoważonego poziomu zużycia paliwa i oczyszczania spalin oferowanego przez pojazdy firmy BMW Group. Dzięki temu w latach 1995 - 2008 osiągnięto ponad 25-procentową oszczędność zużycia floty marek BMW i MINI w krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Przez zastosowanie strategii BMW EfficientDynamics i związanych z nią technologii firma BMW wypełniła z nadwyżką obowiązek nałożony przez Stowarzyszenie Europejskich Producentów Samochodów (ACEA) na producentów pojazdów. W roku modelowym 2009 liczba wyjątkowo oszczędnych modeli BMW jeszcze wzrośnie.

BMW EfficientDynamics: większa radość z jazdy i niższe poziomy emisji także w klasie pojazdów luksusowych.

Dzięki zastosowaniu licznych rozwiązań z zakresu BMW EfficientDynamics gwarantujących nadzwyczajne wrażenia jezdne w połączeniu z wyjątkową w tym segmencie pojazdów oszczędnością nowe BMW serii 7 staje się wyznacznikiem nowych trendów związanych z efektywnym obniżaniem tak zużycia paliwa, jak i emisji spalin również w klasie pojazdów luksusowych. Krótko mówiąc, firma BMW wykorzystuje cały swój potencjał, aby rozwiązać odwieczny dylemat dotyczący połączenia luksusu i wydajności.

Prawdopodobnie najlepszym przykładem tej wyjątkowej symbiozy jest BMW 730d z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 180 kW/245 KM. Ten niezwykły pojazd klasy luksusowej przyspiesza od 0 do 100 km / godz. w zaledwie 7,2 sekundy. Średnie zużycie paliwa wynosi 7,2 l na 100 km, a emisja CO2 192 gramów na kilometr.

Wydłużona wersja BMW serii 7 z przestrzenią na nogi w tylnej części kabiny pasażerskiej zwiększoną o 14 centymetrów pozwala połączyć zalety nowej wysokoprężnej jednostki napędowej BMW z wyjątkowym komfortem samochodu turystycznego: na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2009 zadebiutuje nowe BMW 730Ld, przyspieszające od 0 do 100 km/h w 7,3 s i spalające średnio 7,3 litra paliwa na 100 kilometrów. Wartość emisji CO2, wynosząca194 gramów na kilometr, ustanawia nowe standardy w tym zakresie.