Renault po raz pierwszy przedstawi dwa kabriolety: nowe Renault Megane Coupe-Cabrioleti Renault Wind.

Renault Megane Coupe - Cabriolet jest już czwartym z kolei kabrioletem marki w segmencie C. Jego niezwykle atrakcyjna stylistyka łączy elegancję coupe z doznaniami typowymi dla jazdy kabrioletem.

Renault Wind wprowadza powiew nowości w świecie roadsterów. Wyposażony w pomysłowe rozwiązania Wind jest coupe roadsterem przystosowanym do codziennego użytkowania.

Nowe, rasowe i wyróżniające się wersje GT i GT Line wzbogacają gamę Megane: zwracają uwagę agresywną stylistyką zewnętrzną i zdecydowanie sportowym wystrojem wnętrza, odpowiadającym sportowym regulacjom zawieszenia i montowanym w nich silnikom.W związku z reaktywacja marki Gordini kolejnym samochodem dla pasjonatów samochodów sportowych jest nowa wersja Clio Renault Sport Gordini.

Foto: Auto Świat
Genewa 2010: Renault - dwa kabriolety i ofensywa w dziedzinie zrównoważonej mobilności (galeria + wideo)

Charakterystyczne niebieskie nadwozie z dwoma białymi pasami skrywające pod maską mocne silniki możemy obecnie spotkać w dwóch modelach: Twingo Gordini R.S. i Clio Gordini R.S.

Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

Renault intensyfikuje działania na rzecz ochrony środowiska, o czym świadczy stan zaawansowania realizacji programu Renault eco².

Nowe hasło marki Drive the Change symbolizuje nieustanne dążenie Renault do zmniejszenia szkodliwego oddziaływania samochodów na środowisko na wszystkich etapach cyklu ich życia (produkcji, użytkowania i wycofania z eksploatacji).Przejawem tego jest dążenie Renault do zaoferowania samochodów przyjaznych dla środowiska i przystępnych dla szerokich rzesz odbiorców.

W tym celu Grupa przyjęła dwa kierunki działań:

• Rozwój nowych technologii w silnikach spalinowych oraz skrzyniach biegów:- skrzynia Efficient Dual Clutch (EDC) Renault łączy komfort skrzyni automatycznejz niskim zużyciem paliwa i szybkością reakcji - typowymi dla skrzyni mechanicznej, - dalsze obniżanie emisji CO2 w gamie Renault - Twingo (94 g), Clio (98 g), Megane (114 g), Scenic (125 g) i Laguna (122 g).

• Bezprecedensowe zaangażowanie w projekt samochodów elektrycznych, które zostaną wprowadzone już w 2011 roku.

W 2015 roku Renault chce zostać europejskim liderem w zakresie redukcji emisji CO2.

Foto: Auto Świat
Genewa 2010: Renault - dwa kabriolety i ofensywa w dziedzinie zrównoważonej mobilności (galeria + wideo)

GAMA O ZEROWEJ EMISJI JUŻ W 2011 ROKU

Samochód z napędem elektrycznym jest przełomowym rozwiązaniem, umożliwiającym zaoferowanie dostępnego dla wszystkich środka transportu indywidualnego o zerowej emisji (w eksploatacji), co w determinujący sposób przyczyni się do postępu w zakresie ochrony środowiska. Alians Renault-Nissan dąży do objęcia czołowej pozycji na rynku masowej sprzedaży samochodów o zerowej emisji.

Sprzedaż seryjnie produkowanych i przystępnych cenowo samochodów elektrycznych Renault Z.E. rozpocznie się w 2011 roku:

• Renault Twizy Z.E.: mały, dwumiejscowy samochód miejski. To nowe, w 100% elektryczne, praktyczne i innowacyjne rozwiązanie w zakresie transportu indywidualnego;

• Renault Kangoo Z.E.: samochód o zerowej emisji dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, dbających o środowisko;

• Renault Zoe Z.E.: zero emisji*, pełen komfort psychiczny;

• Renault Fluence Z.E., atrakcyjny i przestronny rodzinny samochód, wyposażony w zaawansowane technologie.

Genewa 2010: Renault Megane Coupe-CabrioletZaładowane przez: RoadLook. - Obejrzyj wideo sportów motorowych.

Renault Wind: a breath of fresh air in the roadster marketZaładowane przez: RoadLook. - Obejrzyj wideo sportów motorowych.