Światowa premiera wersji produkcyjnej modelu Kia Venga, wywodzącego się z pojazdu koncepcyjnego Kia No. 3 wystawionego z ogromnym powodzeniem na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie, odbędzie się w trakcie Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie nad Menem, we wtorek 15 września o godzinie 1300 .

Kia Venga powstała od początku w Europie, gdzie będzie również produkowana. Auto ma długość 4068 mm i niespotykany w swej klasie rozstaw osi (2615 mm). Wysokość1600 mm zapewnia maksimum przestronności we wnętrzu. Dzięki przemyślanej konstrukcji, którawyznacza nową definicję hatchbacka w tej kategorii pojazdów, wnętrze Vengi ma wielkośćtypową dla segmentu C przy wymiarach zewnętrznych karoserii segmentu B.

„Nazwa ‘Venga’ brzmi żywo i przyjemnie dla ucha, a więc doskonale pasuje do naszego nowego auta rodzinnego” – mówi Panu Vainamo, szef marketingu Kia Motors Europe – „Słowo to pochodzi z hiszpańskiego i jest pełne poloru, który tak odpowiada aktywnemu stylowi życia w miastach Europy oraz zasadniczym wartościom marki Kia w myśl naszej maksymy‘The Power to Surprise’.”

Silniki całej gamy Kia Venga wyposażone będą w system ISG (technologia Idle Stop & Go) i w zakresie czystości spalin spełniać będą oczywiście wymogi normy Euro 5.

Kia Venga dostępna będzie tylko w Europie. Do napędu posłużą cztery jednostki o mocy od 75 do 115 KM do wyboru – dwie benzynowe oraz dwie wysokoprężne. Tylna kanapa dzielona w proporcji 60/40 jest przesuwana i można ją składać płasko w podłodze dla zwiększenia pojemności bagażowej. Do wybranych odmian modelowych oferowane będzie także uchylne i odsuwane, panoramiczne okno dachowe ze szkła.

W Polsce Kia Venga pojawi się pod koniec roku i konkurować będzie z głównymi graczami segmentu B.

RoadLook.pl poleca:Frankfurt 2009 - przegląd nowości od A do Z

Praktyczne informacje dla zwiedzających - jak dojechać, gdzie kupić bilety?