Marka Trabant należy do kultowych nie tylko w Niemczech. W wielu krajach europejskich cieszy się popularnością porównywalną z Mini w Wielkiej Brytanii. Przed dwoma laty niemiecka firma modelików samochodowych Herpa zaprezentowała makietę nowoczesnej interpretacji tego auta ze Wschodnich Niemiec. Po premierze podczas IAA 2007 we Frankfurcie nad Menem 93 proc. z 12 tys. uczestników specjalnej ankiety zagłosowało za wprowadzeniem tego auta do produkcji seryjnej. Herpa połączyła swoje siły z firmami specjalistycznymiIndy-Kar i IAV, by przygotować na salon we Frankfurcie pierwszy prototyp nowego Trabanta. Jeżeli znajda się inwestorzy, to pierwsze egzemplarze wyjada na drogi w 2012 roku. Trabant nT (nazwa nie oznacza new technology ale new Trabi) będzie pojazdem z napędem elektrycznym o zasięgu do 250 kilometrów i masie własnej ok. 1000 kg.

Dyrektor projektu Jürgen Schnell zdradził, ze nowy model będzie inspirowany dwudrzwiowym kombi Trabant 601 Universal, z elementami w stylu retro.

Premiera konceptu o nazwie Trabant Nt odbędzie się 15. września 2009 roku podczas międzynarodowego salonu samochodowego IAA 2009 we Frankfurcie nad Menem.

RoadLook.pl poleca:Frankfurt 2009 - przegląd nowości od A do Z

Praktyczne informacje dla zwiedzających - jak dojechać, gdzie kupić bilety?