Jeszcze nie od przyszłego, ale od 2020 roku North American International Auto Show (NAIAS), czyli jedne z największych amerykańskich i światowych targów samochodowych staną się nie do poznania. Zmianie ulegnie też sam termin wydarzenia. Zamiast na początku stycznia, targi będą odbywać się w środku czerwca. Jest to powiązane z nową formułę imprezy.

Ta zakłada, że wystawa w Detroit wyjdzie z czterech ścian hal targowych, więc ładna, letnia pogoda jest do tego niezbędna. Oczywiście samochody nadal będą eksponowane głównie pod dachem, ale pojawią się też pod chmurką. Powstanie jednocześnie wiele wydarzeń towarzyszących utrzymanych w piknikowej, festiwalowej atmosferze.

Po dachu hali Cobo mają jeździć pojazdy autonomiczne. Będzie możliwość odbywania klasycznych jazd próbnych i testowania samochodów na specjalnych torach offroadowych. Na świeżym powietrzu zostanie wybudowana również duża scena, na której będą odbywały się panele dyskusyjne i koncerty. Pojawią się food trucki. Każdy członek rodziny ma znaleźć coś dla siebie.

Targi NAIAS od edycji 2020 mają być czymś znacznie więcej niż tylko wydarzeniem motoryzacyjnym. Pierwsze komentarze branży są pozytywne.