Pierwotnie planowano termin premiery cztery tygodnie później. Miała ona odbyć się podczas prestiżowego międzynarodowego salonu samochodowego w Paryżu. Ostatecznie jednak kierownictwo koncernu Volkswagen zdecydowało się bardziej zwrócić uwagę na wprowadzenie do sprzedaży nowej generacji swojego kluczowego modelu. Prezentacja w Berlinie z udziałem największych celebrytów powinna przynieść producentowi odpowiedni rozgłos.

Wiemy, że VW Golf VII powstał na nowej modularnej platformie MQB i otrzyma szereg nowych jednostek napędowych. Auto produkowane jest już od początku sierpnia 2012 roku i za kilka tygodni trafi do sprzedaży.

Według opinii dziennikarzy tygodnika Auto Bild nowy VW Golf VII stanowi znaczny krok do przodu i co najważniejsze będzie tańszy od swojego poprzednika. W wersji podstawowej ma kosztować 16,5 tys. euro w Niemczech. Tyle kosztował w momencie wprowadzenia do sprzedaży VW Golf VI, ale obecnie jego wersja podstawowa jest droższa o 475 euro.

W ofercie znajdą się silniki o pojemności skokowej od 1.2 l do 2.0 litra o mocy od 86 KM do 190 KM. Przewidziano także napęd na cztery koła, dwusprzęgłowe przekładnie DSG oraz napęd hybrydowy i czysty elektryczny.

Więcej szczegółów poznamy 4 września 2012 roku po oficjalnej premierze.