W premiowej kategorii niższej klasy średniej zapowiada się wielka walka o klienta, do której może także włączyć się Lexus CT 200h. Mercedes-Benz jednak najbardziej liczy na swoje najnowsze dziecko.

Nowy model ze Stuttgartu po raz pierwszy oficjalnie zostanie zaprezentowany jeszcze w wersji studyjnej podczas kwietniowego salonu samochodowego w Szanghaju. Dzisiaj mamy już pierwsze oficjalne zdjęcia. Przednia część konceptu przejęła charakterystyczne elementy znane już z modelu SLS i CLS.

W porównaniu z poprzednikiem nowa klasa A ma także większy rozstaw osi. Do napędu wersji studyjnej zastosowano nowy czterocylindrowy silnik M270 o mocy 211 KM, współpracujący z dwusprzęgłową przekładnią. Trzydrzwiowy hatchback ma stosunkowo krotki obniżony tył z nisko umieszczonymi diodowymi światłami zespolonymi. Wnętrze konceptu jest futurystyczne, ale można oczekiwać, że zmieni się w wersji produkcyjnej.

Wiemy także, że ze względu na mniejsze koszty nowy Mercedes-Benz klasy A będzie produkowany w nowej fabryce, która jest obecnie budowana w okolicach węgierskiego miasta Kecskemet.