W ostatnich dniach wielu wystawców targów AMI zaczęło wycofywać swój udział z tegorocznej edycji targów AMI. W związku z powyższym zarząd Spółki Targi Lipskie GmbH oraz Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) zostały zmuszone do podjęcia decyzji o rezygnacji z organizowania targów AMI w 2016 roku.

Wspólnie z przedstawicielami VDIK przez wiele miesięcy ciężko pracowaliśmy nad przygotowaniem udanej i pełnej wrażeń edycji targów AMI. Jeszcze kilka dni temu liczba zgłoszonych wystawców znajdowała się na poziomie z roku 2014 i byliśmy pewni, że w kwietniu czekają nas udane targi, i to mimo znacznego zmniejszenia powierzchni wystawienniczej przez producentów najpopularniejszych marek” - mówi Martin Buhl-Wagner Prezes Zarządu Targi Lipskie GmbH.

Uzupełniając swoją wypowiedź dodaje: „Ostatnie dni przyniosły bezprecedensową sytuację. Wiele koncernów w krótkich odstępach czasu wycofało swój udział. Ten stan rzeczy zmusił nas do podjęcia trudnej decyzji o odwołaniu tegorocznej edycji. Jest nam bardzo przykro wobec fanów AMI z Niemiec, Polski i Czech, którzy planowali swój pobyt na targach.”

Na początku lutego do grona wystawców należały jeszcze 22 koncerny z 27 markami. Niestety do dnia dzisiejszego z udziału zrezygnowało aż 13 producentów z 17 markami. Prezes VDIK, Volker Lange wyjaśnia: „Wielu producentów samochodów opracowuje obecnie nowe strategie dystrybucyjne i marketingowe, opierające się również na alternatywnych koncepcjach komunikacji. W związku z powyższym część wystawców zdecydowała się na podjęcie decyzji dotyczących rezygnacji z udziału w targach, a to z kolei spowodowało, że wielu innych producentów oceniając zaistniałą sytuacją - brak konkurencji oraz znaczące zmniejszenie się powierzchni wystawienniczej - postanowiło w ciągu kilku dni wycofać się z udziału w najbliższej edycji targów AMI.”

Prezes Buhl-Wagner podkreśla jednak, że temat mobilności jest dla Targów Lipskich niezwykle ważny i potwierdza, że Branżowe Targi new mobility 2016 - obejmujące swoją tematyką struktury komunikacji miejskiej i miasta przyszłości w ogóle, odbędą się zgodnie z planem w dniach 12 i 13 kwietnia.

Również Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) zaprasza na kongres dotyczący „Alternatywnych Napędów”, który odbędzie się w dniu 12 kwietnia.