AMI 2012 to jedyny międzynarodowy salon samochodowy w Niemczech w tym roku. W rezultacie zainteresowanie branży motoryzacyjnej tym wydarzeniem jest ogromne. Na targach pojawią się wszyscy niemieccy producenci oraz większość zagranicznych marek, także te najbardziej luksusowe i sportowe (w sumie 13 marek więcej niż w 2010 roku). Swój udział zapowiedzieli już m.in. Rolls Royce czy Fisker Automotive.

„Targi AMI 2012 to dla każdego fana motoryzacji impreza, na której po prostu musi być. Dajemy okazję zapoznania się z pełną ofertą rynku motoryzacyjnego - od przystępnych cenowo małych aut, przez rodzinne auta klasy średniej, eleganckie kabriolety, wytrzymałe samochody terenowe, aż po szlachetne limuzyny luksusowe. Nasi odwiedzający już dziś mogą cieszyć się na prezentacje wielu premier światowych, europejskich i niemieckich", reasumuje Martin Buhl-Wagner, Dyrektor Zarządzający Targów Lipskich. „AMI 2012 będą większe, różnorodniejsze i atrakcyjniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej."

Targi Lipskie to nie tylko możliwość zobaczenie motoryzacyjnych nowości, ale również liczne wydarzenie dodatkowe, których nie oferują inne salony samochodowe. Zwiedzający będą mogli wziąć duział w jazdach testowych nowymi modelami poza terenami targowymi (miasto, autostrada), w tym autami o napędzie elektrycznym. Nie zapomniano także o fanach piłki nożnej, którzy w specjalnej strefie kibica Hyundaia będą mogli oglądać od 8 czerwca mecze Euro 2012. Historię wschodnioniemieckiej myśli technicznej przypomni natomiast Saksoński Tour Trabantów.

„Szczególnie dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających cieszyć się będą z pewnością zarówno organizowane w Hali Szklanej wystawy specjalne: „Rozsądek. Design. Innowacje. Kompetencje - 60 lat światowej motoryzacji" oraz „AutoPraca - idź własną drogą", jak również rekordowa liczba eventów i akcji specjalnych organizowanych na terenie otwartym. Nasi odwiedzający będą mogli na przykład wziąć udział w jeździe off-road parcour, eliminacjach do rajdu Land Rover Experience Tour, czy Honda Racing Slalom. A najmłodszych fanów motoryzacji zapraszamy do szkółki jazdy parcour Hyundai-Lego", zachęca Matthias Kober, Dyrektor targów AMI.

Również tym razem obok Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI w dniach 2-6 czerwca będą odbywać się targi AMITEC (branżowe targi części motoryzacyjnych, wyposażenia warsztatów i stacji serwisowych) oraz AMICOM (branżowe targi mobilnej rozrywki, komunikacji i nawigacji).

Bilety wstępu na targi już można kupować w sklepie online prowadzonym przez oficjalne przedstawicielstwo targów AMI w Polsce, firmę Targi Lipskie Polska Sp. z o.o., pod adresem:www.bilety.targilipskie.pl. Istnieje też inna możliwość zdobycia wejściówek na to wydarzenie. Wśród czytelników „Auto Świata”, którzy wezmą udział w głosowaniu na najlepszy fanklub motoryzacyjny 2012 roku zostaną rozlosowane 3 podwójne zaproszenia na targi AMI.