Wyprodukowane w limitowanej ilości - jedynie 8000 egzemplarzy na cały region EMEA - wszystkie urodzinowe modele mają nową szatę nadwozia, znaczek „75th Anniversary", satynowe felgi w kolorze brązowym (Low Gloss Bronze), brązowo-pomarańczowe elementy wykończenia nadwozia, ekskluzywne wnętrze ze sportowymi fotelami z wytłaczanym logo „75th Anniversary".

Goście odwiedzający genewski Salon Samochodowy będą mieli okazję podziwiać cztery egzemplarze, takie jak sportowy Renegade z serii „75th Anniversary" z nadwoziem w unikalnym zielonym kolorze Jungle Green wyposażony w silnik 1.4-litra Turbo MultiAir II o mocy 170 KM z automatyczną, 9-stopniową skrzynią biegów oraz jedyny w swej klasie system napędu Active Drive 4x4. Jego wyposażenie obejmuje także

18-calowe felgi w kolorze Low Gloss Bronze, ekskluzywny otwierany dach MySky z wyjmowanymi panelami oraz nowe specjalne fotele z tapicerką wykonaną z tkaniny z przeszyciem w kolorze pomarańczowym Tangerine.

W światłach reflektorów zabłyśnie również Jeep Cherokee z serii „75th Anniversary" z nadwoziem w czarnym kolorze Brilliant Black, nowym silnikiem MultiJet II 2.2-litra turbodiesel osiągający moc 200 KM z systemem napędu Jeep Active Drive II 4x4 oraz dwustopniowym modułem transferu mocy z reduktorem terenowym, fotelami obitymi skórą Nappa z dwukolorowym przeszyciem w kolorach Tangerine/Pearl, radio z 8,4-calowym ekranem dotykowym, Bi-ksenonowymi reflektorami przednimi oraz panoramicznym dachem z podwójnymi panelami.

Wersja „75th Anniversary" będzie dostępna zarówno z systemem napędu Jeep Active Drive I, jak i Jeep Active Drive II.

Model-ikona Jeep Wrangler ma podobne wykończenie. Edycja „75th Anniversary" w tym modelu może poszczycić się nadwoziem w kolorze zielonym Sarge Green i jest wyposażona w potężny 3,6-litrowy silnik V-6 Pentastar. Standardowe wyposażenie obejmuje grill w kolorze nadwozia z szczelinami oraz ramkami przednich reflektorów w kolorze Low Gloss Bronze, pokrywę komory silnika „Power Dome" z funkcjonalnymi wlotami powietrza, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, system nawigacji z systemem nagłośnienia Premium, fotele obite skórą Ombre Mesh oraz zestawem dachów Dual Top w kolorze nadwozia.

Gamę uzupełnia specjalna edycja Jeepa Grand Cherokee „75th Anniversary" z czarnym nadwoziem w kolorze Brilliant Black oraz potężnym 3,0-litrowym silnikiem V-6 MultiJet osiągającym moc 250 KM z 8-biegową, automatyczną skrzynią. Jego wyposażenie jest wszechstronne i obejmuje 20-calowe aluminiowe felgi, system nawigacji, zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift dopasowujące prześwit do pięciu różnych poziomów w celu usprawnienia dynamiki jazy w warunkach szosowych i terenowych.