Koncepcyjny pojazd nawiązuje do seryjnego modelu TT, ma jednak 5 drzwi, jest o 29 cm dłuższy, 6 cm szerszy i 3 cm niższy.

W TT Sportback concept to co najbardziej fascynuje kierowców skryte jest pod maską – to 2-litrowy silnik TFSI, który osiąga moc 400 KM. Moment obrotowy jest równie gigantyczny – 450 Nm w przedziale obrotów od 2400 do 6000/min.

Równie imponujące są osiągi koncepcyjnego, 5-drzwiowego TT. Auto do „setki” przyspiesza w zaledwie 3,9 sekundy.

Oczywiście, jak większość modeli Audi ma napęd na 4 koła (quattro), a z mocnym silnikiem współpracuje automatyczna, 7-stopniowa skrzynia S tronic.

We wnętrzu tradycyjne wskaźniki zostały zastąpione przez Audi virtual cocpit – to monitor o przekątnej 12,3 cala, na którym wyświetlane są wskaźniki i zegary.

Monitor obsługuje się przyciskami na kierownicy lub terminalem MMI na panelu środkowym – zasada jest podobna jak w przypadku smartfonów.

Podczas prezentacji 5-drzwiowego Audi TT Sportback concept w Paryżu członek zarządu Audi ds. rozwoju technicznego – prof. Ulrich Hackenberg zasugerował, że wkrótce rodzina sportowych, 5-drzwiowych modeli Audi (A5 Sportback, A7 Sportback) powiększy się właśnie o TT Sportbacka.

Oby tylko wersja produkcyjna nie różniła się zbytnio od tej zaprezentowanej w Paryżu – wtedy powodzenie ma zapewnione.

A oto nasza galeria Audi TT Sportback concept – prosto z Paryża.