Choć niemiecki producent nie potwierdził oficjalnie, że Genewa będzie miejscem debiutu Q5 RS, to szef marki Stephan Winkelmann w wywiadzie dla Motoring powiedział, że podczas szwajcarskiego salonu samochodowy zostanie zaprezentowany średniej wielkości SUV z rodziny RS.

„Przed nami najpopularniejszy salon samochodowy w Genewie. Zaprezentujemy tam bardzo ważną dla naszej marki nowość, która otworzy nowy rozdział w segmencie B w dziale Audi Sport. Już wkrótce przekonanie się co planujemy” - powiedział Stephan Winkelmann.

Audi Q5 RS będzie czerpać wzorce z modelu SQ5, ale model zostanie wyposażony w mocniejszy silnik. Istnieje prawdopodobieństwo, że SUV będzie napędzany trzylitrową benzyną V6 z turbodoładowaniem, której moc przekroczy 450 KM. Przyspieszenie średniej wielkości SUV-a ma wynosić niespełna 5 sekund od 0 do 100 km/h. Q5 RS ma zwiastować przyszłą rodzinę SUV-ów Audi o sportowym charakterze: Q2 RS, Q4 RS oraz Q6 RS.

A czytaliście newsa o nowym najszybszym SUV-ie na ziemi? Nie, nie mamy na myśli Bentleya Bentayga, Porsche Cayenne Turbo S ani nic z tych rzeczy. To produkt z Włoch... Poznajcie Lamborghini Urus.

Źródło zdjęcia: X-Tomi Design