W wielu krajach ten segment stanowi blisko połowę rynku nowych aut. Koncerny motoryzacyjne wprowadzają do produkcji kolejne modele. Coraz częściej bazują one na platformach małych samochodów. Takie będzie np. Audi Q Junior. Latem w sprzedaży pojawi się nowy kompaktowy SUV Renault, który otrzymał nazwę Kadjar. Ma wiele wspólnego z bratnim Nissanem Qashqaiem, prawdziwym przebojem europejskiego rynku. Wśród nowości, które prezentujemy w dzisiejszym wydaniu Auto Świata, jest również Skoda Superb. Mieliśmy okazję zająć miejsce w jej wnętrzu i przekonać się, że flagowa czeska limuzyna to naprawdę kawał porządnego samochodu.

Kolejnym trendem na rynku motoryzacyjnym w Europie – poza popularnością SUV-ów – jest coraz większe zainteresowanie autami z silnikami benzynowymi. Zasadność wyboru benzyniaka potwierdza nasze porównanie 5 par samochodów z różnych klas z silnikiem Diesla i benzynowym. Tylko w jednym przypadku można by się zastanowić nad kupnem diesla. Tym zaś, którzy już jeżdżą autem z jednostką wysokoprężną, polecamy porady na temat filtrów DPF. A jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem niezawodnego auta, niech przeczyta prezentację Toyoty Auris.

Miłej lektury!

 Foto: ACZ / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już ponad 100 tys. fanów. Ich liczba wciąż rośnie. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.