Swoją obecność w zawodach potwierdził, niepokonany od pięciu lat, zawodnik Orlen Team, Tadeusz Błażusiak.

To będzie wyjątkowo pasjonujące starcie, ponieważ poza, od lat dominującym, zarówno w SuperEnduro, jak i EnduroCrossie, zawodnikiem Orlen Team, w tym roku obsada serii jest naprawdę mocna. Swój udział w całym cyklu zapowiedział świeżo upieczony Mistrz Ameryki EnduroCross, Cody Webb, z którym Tadek Błażusiak w ubiegłym miesiącu stoczył pasjonującą potyczkę.

- To fantastycznie, że sezon zaczyna się w Polsce przed naszymi wspaniałymi kibicami. Myślę, że będę miał ich po swojej stronie. Każdego roku przed rozpoczęciem sezonu mówi się, że będzie wyjątkowo trudno. I rzeczywiście tak jest. Jednak za każdym razem bardzo szybko dostosowuję się do tempa rywalizacji i daję radę na torze. Tak też mam zamiar zrobić w tym roku, skoncentrować się na poszczególnych wyścigach i atakować od pierwszej rundy. Jako zespół jesteśmy dobrze przygotowani. Będę miał też nowy motocykl o innej charakterystyce, będzie to dwusuw o pojemności 300 cc, miałem na nim tylko parę dni testów, ale bardzo dobrze go czuję – powiedział Taddy Błażusiak.

Wśród gwiazd w Ergo Arenie nie zabraknie również Taylora Roberta oraz Kyle’a Redmonda. Tradycyjnie już do rywalizacji staną odwieczni konkurenci Błażusiaka, Brytyjczycy: David Knight oraz Jonny Walker.