Rowan Atkinson znany jako Jaś Fasola to wielki fan motoryzacji. Wystarczy wspomnieć, że w swojej kolekcji miał fabrycznie nowego McLarena F1, którym jeździł regularnie i nawet dwukrotnie go rozbił, ale za każdym razem, nie szczędząc środków, doprowadzał swój supersamochód do idealnego stanu.

O dobrym smaku Atkinsona świadczy też kolejne auto wystawione przez niego na sprzedaż. To Land Rover Defender 90 z limitowanej serii Heritage, który wykończeniem nawiązuje do pierwszych egzemplarzy wyprodukowanych przez brytyjską markę. Na zakończenie 67-letniej produkcji modelu Defender, znanego wcześniej jako Series I, II i III, Land Rover wypuścił na rynek brytyjski zaledwie 400 egzemplarzy auta pomalowanego na jasnozielony kolor Grassmere Green z białym dachem, jasną tapicerką i charakterystyczną atrapą chłodnicy.

Auto wyposażone jest w czterocylindrowy silnik Diesla z turbodoładowaniem o pojemności 2,2 l i mocy 122 KM. Napęd na stałe trafia na wszystkie koła, a własności terenowe poprawia skrzynia redukcyjna.

Egzemplarz Atkinsona został dostarczony właścicielowi 28 listopada 2015 r. i od tamtej pory aktor przejechał nim zaledwie 3600 km. Auto wyposażone jest w opcjonalne radio DBS, fartuchy przeciwbłotne, hak holowniczy, kratę do przewozu psa oraz gumowe dywaniki. Na początku czerwca Defender przeszedł przegląd w autoryzowanym serwisie i w dniach 29-30 lipca zostanie wystawiony na aukcję Sliverstone Auctions organizowaną w ramach festiwali Silverstone Classic na słynnym brytyjskim torze wyścigowym.

Organizatorzy spodziewają się, że samochód osiągnie cenę w przedziale 38-45 tys. funtów, co jest dość ostrożną estymacją zważywszy na ograniczone występowanie w przyrodzie, niewielki przebieg sprzedawanego egzemplarza i jego znanego pierwszego właściciela.

Rowan Atkinson pozbywa się swojego auta, by zrobić w garażu miejsce na jego większego brata – niedawno stał się właścicielem Defendera 110, czyli przedłużanej, czterodrzwiowej wersji terenowego klasyka.