Zaschnięte na dywanikach błoto, pozostałości soli, wilgotne rzeczy w bagażniku, zacieki na tapicerce, które powstały w wyniku kontaktu mokrych ośnieżonych ubrań z zakurzonymi obiciami, brudne od wewnątrz szyby – to typowe ślady po zimie. Do tego dochodzi bałagan w bagażniku i schowkach.

Zimą można to jeszcze jakoś usprawiedliwić, w końcu nikomu się nie chce pracować przy aucie na mrozie, wiele kosmetyków samochodowych źle działa w niskich temperaturach, a w dodatku efekty zimowych porządków z reguły utrzymują się bardzo krótko. Koniec wymówek, czas na porządne wiosenne porządki!

Wysprzątanym autem jeździ się przyjemniej, bezpieczniej i zdrowiej. Bezpieczniej, bo po porządnym umyciu szyb poprawia się widoczność. Zdrowiej, bo brud we wnętrzu magazynuje wilgoć, a ta w wyższych temperaturach stwarza świetne warunki do rozwoju pleśni i innych szkodliwych drobnoustrojów.

Przed rozpoczęciem porządków radzimy wybrać się na zakupy po odpowiednie środki czyszczące. Źle zastosowana chemia domowa czy też użyte do czyszczenia kuchenne zmywaki do naczyń mogą spowodować więcej szkód niż korzyści w samochodzie.