- Dziś w nocy radykalnie zwiększyliśmy cele projektowe nowej Tesli Roadster. Nigdy nie będzie drugiego takiego samochodu, jeśli w ogóle można to nazwać samochodem - czytamy we wpisie Elona Muska na platformie X. Dalej właściciel dawnego Twittera zapowiada, że premiera nowej Tesli może stać się najbardziej oszałamiającą premierą produktową wszechczasów.

Nowa Tesla Roadster
Nowa Tesla Roadster

Nowa Tesla Roadster - co o niej wiemy

Elon Musk zapowiada, że Tesla Roadster, będąca owocem współpracy Tesli i Space X, ma przyspieszać do 97 km/h w mniej niż sekundę. I choć trudno nie dać się ponieść emocjom po usłyszeniu takich zapowiedzi, to jednak warto zachować chłodną głowę - Elon Musk słynie z głośnych zapowiedzi. Te najnowsze dotyczące Tesli Roadster przeczą temu, co znajdziemy w konfiguratorze auta, które ma zadebiutować na rynku w przyszłym roku (do tego też nie należy się przywiązywać).

Nowa Tesla Roadster
Nowa Tesla Roadster

Według danych z konfiguratora, nowa Tesla Roadster będzie przyspieszać do 100 km/h w 2,1 s, będzie się rozpędzać do ponad 400 km/h i ma zapewniać do 1000 km zasięgu. Tak wręcz kosmiczne wartości przyspieszenia mają być możliwe do osiągnięcia dzięki potężnym silnikom elektrycznym, które mają rozwijać 10 tys. Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Nowa Tesla Roadster
Nowa Tesla Roadster