Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przekazał PAP, że od momentu uruchomienia programu "Mój elektryk" dla osób fizycznych w Generatorze Wniosków o Dofinansowanie (GWD) złożono 1863 wnioski, z czego 477 złożyli posiadacze Karty Dużej Rodziny (KDR). Wszystkie opiewają na łączną kwotę 38 mln 688 tys. 500 zł, w tym 12 mln 879 tys. zł dotyczy właśnie wniosków posiadaczy KDR.

Z informacji przekazanych przez Fundusz wynika, że w przypadku osób fizycznych wypłacono dofinansowanie dla 290 wniosków. Na podstawie liczby już złożonych wniosków szacuje się, że średnia dopłata do zakupu samochodu elektrycznego dla osób fizycznych nieznacznie przekracza 20 tys. zł.

Jak przypomina Fundusz, osoby fizyczne mogą starać się o dopłatę do zakupu auta elektrycznego lub wodorowego. Maksymalna wysokość dotacji w przypadku nabywców indywidualnych wynosi 18 tys. 750 zł, a cena auta nie może przekraczać 225 tys. zł. Posiadacze KDR mogą liczyć na dopłatę w wysokości 27 tys. zł, przy czym w ich przypadku nie ma górnej granicy ceny pojazdu.