Dotychczas o crossoverach mówiliśmy głównie w przypadku samochodów. Okazuje się, że teraz takim mianem może być określana również hulajnoga. Mowa o modelu Segwayu KickScooter GT2, który w przypadku zebrania od jego przyszłych właścicieli odpowiednio dużych zasobów pieniędzy (za pomocą platformy crowdfundingowej indiegogo.com od 22 marca do 22 maja br.), w USA powinien pojawić się w finalnej wersji na początku lipca 2022 r. Wszyscy, którzy już teraz planują zakup tej niemal wyczynowej hulajnogi, muszą przygotować się na wydatek 3,5 tys. dolarów.

Segway KickScooter GT2 bez wątpienia robi ogromne wrażenie swoimi parametrami. W topowej wersji wykorzystuje dwa silniki o mocy nominalnej 1,5 kW każdy (łączna moc szczytowa 6 kW), które napędzają oba koła. W pojeździe projektanci wykorzystali 11-calowe koła z bezdętkowymi, samonaprawiającymi się oponami, które łączone są z hulajnogą za pośrednictwem regulowanego (15-stopniowa regulacja), hydraulicznego zawieszenia.

Energię dostarcza bateria o pojemności 1,51 kWh, która umożliwia przejechanie do 90 km, przy czym typowy zasięg wynosi ok. 60 km. Segway KickScooter GT2 rozpędza się od 0 do 48 km/h w zaledwie 3,9 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 70 km/h. Do zatrzymania hulajnogi służą hydrauliczne hamulce tarczowe z przodu i z tyłu, wyposażone w 5,5-calowe wentylowane tarcze z podwójnymi tłoczkami.

Informacje o trybie pracy, prędkości i zasięgu przekazywane są za pośrednictwem wyświetlacza OLED, natomiast widoczność podczas jazdy nocą ma zapewnić lampa LED (900 lumenów). Ponadto pojazd wyposażony jest w kierunkowskazy oraz tylną lampę hamulcową. Ponadto bezpieczeństwo jazdy zwiększy system SDTC (Segway Dynamic Traction Control), który umożliwiając regulowanie momentu obrotowego pomiędzy dwoma silnikami, pozwala zwiększyć przyczepność na śliskich drogach.