Najlepszym fanklubem motoryzacyjnym roku zostało Stowarzyszenie Polski Klub Kia Sorento. Droga do zwycięstwa nie była jednak łatwa. Każdy z fanklubów, które pojawiły się na torze kartingowym F1 Karting, starał się zaprezentować swą dotychczasową działalność z jak najlepszej strony.

Niektórzy zdradzili nam nawet pomysły na nadchodzący rok. Uwierzcie nam – o niektórych fanklubach w przyszłym roku może być głośno, bowiem planują kilkumiesięczne akcje promujące bezpieczeństwo. Czy to się uda – czas pokaże.

Jednak dla kapituły najważniejsza była dotychczasowa działalność fanklubów oraz pasja związana z motoryzacją. Dlatego też nikogo nie powinno dziwić to, że właśnie fanklub zrzeszający miłośników Kii Sorento wzbudził największą sympatię pośród członków kapituły plebiscytu.

Działania związane z uczestniczeniem w życiu klubu to nie tylko motoryzacja i wszystko to, co wiąże się z autem, którym jeżdżą na co dzień. Członkowie tego klubu znajdują także czas na to, żeby opiekować się domami dziecka i sprawiać radość potrzebującym, a robią to całkiem bezinteresownie.

Na torze najszybszy był reprezentant New Beetle Club Poland, drugie miejsce zajął Nissan Klub Turbokillers, a trzecie – Fiat Bravo Klub Foto: ACZ / Auto Świat
Na torze najszybszy był reprezentant New Beetle Club Poland, drugie miejsce zajął Nissan Klub Turbokillers, a trzecie – Fiat Bravo Klub

Inne kluby też działają na tej płaszczyźnie, ale to właśnie miłośnicy koreańskiego SUV-a według kapituły zasłużyli na najważniejsze wyróżnienie w tegorocznym plebiscycie Fanklub Motoryzacyjny 2014. Kolejna edycja wkrótce – działajcie więc i w przyszłym roku zaskoczcie nas swoją aktywnością.