Podczas Techno-Classica Essen w dwudziestu halach wystawiano ok. 2,5 tys. samochodów zabytkowych, z których większość podczas trwających pięć dni targów zmieniała właściciela. W Essen, prócz klasycznych samochodów, kolekcjonerzy i fani zabytkowej motoryzacji mogli szukać oryginalnych części i podzespołów do klasyków, narzędzi do renowacji, fachowej literatury. Atrakcją były też ekspozycje przygotowywane przez kluby poszczególnych marek i modeli.

Podczas Techno-Classica Essen odbywały się też aukcje zabytkowych pojazdów (zwykle pod młotek szło ok. 100 klasyków), a szczególnie atrakcyjnie przebiegał konkurs elegancji, w którym brały udział najpiękniejsze na świecie egzemplarze zabytkowych pojazdów.

W tym roku to święto zabytkowej motoryzacji i spotkanie fanów klasyków z całego świata zostało początkowo przesunięte z terminu kwietniowego na koniec czerwca. Teraz organizatorzy zdecydowali jednak, że termin czerwcowy z powodu ciągłego zagrożenia koronawirusem również jest nie do utrzymania.

Z oficjalnego komunikatu wynika, że nowym terminem Techno-Classica Essen będzie 7-11 kwietnia 2021 roku.

Na pocieszenie organizatorzy zapowiadają mini wystawę w terminie 28 listopada – 6 grudnia 2020 r. pod nazwą Classic&Prestige. Zabytkowe auta wystawione będą w hali 1 i 2, a imprezę mają uświetnić koncerty muzyki klasycznej.

W galerii prezentujemy zdjęcia najciekawszych pojazdów klasycznych z poprzednich edycji Techno-Classica Essen.