Lata 80. XX wieku to nadejście technologii cyfrowej, w 1982 roku do sprzedaży trafiają pierwsze odtwarzacze i płyty CD. Na listach przebojów triumfuje muzyka, w której wykorzystywane są syntezatory np. Ah-Ha Take on me.W modzie coraz popularniejsze stają się tandetne, fluorescencyjne kolory oraz tzw. leginsy z lycry.

Motoryzacji, także nie ominęły zmiany

Krągłe kształty, delikatne linie, oraz duża ilość chromów zostaje zastąpiona przez ostre line, kanciaste kształty i plastikowe dodatki. Jedynie w niektórych samochodach pozostają chromowane elementy nadwozia. Z biegiem czasu zostają one zastąpione przez elementy z plastiku. Wyznacznikiem nowoczesności są czarne zderzaki.

Bardzo dobrze design lat 80. oddają samochody z Japonii, w tym okresie cieszące się dużym zainteresowaniem. Oto kilka modnych Japończyków, o których marzyli miłośnicy samochodów o sportowym zacięciu i nie tylko. Na naszym rynku auta z kraju kwitnącej wiśni zaczęły zyskiwać popularność dopiero pod koniec lat 80 tych.

Oto kilku przedstawicieli JDM. JDM to skrót od słów Japanese Domestic Market – Japoński rynek krajowy. Pojęcie to odnosi się głównie do rynku motoryzacyjnego. Obecnie jego znaczenie uległo zmianie i stało się popularną nazwą dla zmodyfikowanych aut z Japonii.

Wybrane oferty sprzedaży:

Suzuki SC 100 GX Coupe.Toyota Celica Supra.Mitsubishi SapporoToyota Corolla AE86 1.6 16V.Mitsubishi Starion 2.6 Turbo.Nissan/Datsun 280 ZXT Turbo.