Logo

Lotus Exos T125 – kup sobie prywatny bolid F1

Robert Rybicki
Robert Rybicki
Dodaj w Google
Lotus Exos Type 125 to lekko zmodyfikowany bolid Formuły 1, który sprzedawany będzie zwykłym kierowcom. Nad ostatnimi ustawieniami wyścigowego Lotusa pracują właśnie były zawodnik F1 Jean Alesi oraz główny kierowca testowy brytyjskiej marki – James Rossiter. Lotus nie zdradził jak na razie ceny Exosa T 125, jednak prywatny bolid Formuły 1 do tanich z pewnością należał nie będzie.
Sercem Exosa Type 125 jest jednostka V8 o pojemności 3,5 l od Coswortha. Moc około 650 km przekazywana jest na koła poprzez sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów sterowaną przyciskami na kierownicy. Aby obudzić bestię wystarczy nacisnąć guzik startowy. Na szczęście, aby poszaleć na torze, właścicielowi Lotusa Exos Type 125 nie będzie potrzebna własna ekipa serwisowa.
Logo

Czytaj nas częściej w Google

Dodaj w Google
Autor Robert Rybicki
Robert Rybicki
Powiązane tematy:Formuła 1LotusWiadomości

To jest materiałPremium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytajsłuchajskracaj

Dołącz do premium
Odpowiedź na pytanie przygotowana przez Onet Czat z AI:
Coś poszło nie tak.Spróbuj ponownie później.
Wyczerpałeś dzienny limit konwersacji z Onet Czatem z AI.Spróbuj ponownie jutro. Pamiętaj, że wciąż możesz korzystać z treści na Onecie!