Wybierz samochód

Mitsubishi Sapporo

Mitsubishi Sapporo to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany przez japoński koncern motoryzacyjny. Auto pojawiło się w 1987 roku. W zależności od rynku na którym był sprzedawany, występował pod nazwami Galant Σ oraz Eterna Σ.

Sapporo było eleganckim, 4-drzwiowym sedanem, które wyróżniało się m.in. sporą maską silnika, szeroką atrapą chłodnicy, nieco przysłoniętymi przed nadkola tylnymi kołami oraz optycznie wyżej położoną linią bagażnika od linii okien. Sylwetka Mitsubishi Sapporo przypominała nieco model Maserati, który pojawił się nieco później, bo dopiero w 1992 roku jako Ghibli.

Wnętrze Sapporo wyróżniało się na tle innych aut z tamtych czasów (nie licząc oczywiście Volvo czy Citroena). Wykończenie stało na bardzo wysokim poziomie, a uwagę zwracała tzw. Konsola pośrednia znajdująca się między kierownicą a zegarami – oprócz obsługi radia umieszczono tam większość funkcji sterowania podzespołami, m.in. ogrzewaniem tylnej szyby, kierunkowskazami, światłami czy nawet klimatyzacją.

W zależności od rynku, pod maską Sapporo występowały różne, benzynowe silniki – w USA dostępna była 3-litrowa V6-ka generująca 195 KM, z kolei na Starym Kontynencie oferowano 2,4-litrowy silnik 129-konny. Na rodzimym rynku z kolei, dostępne były 2-litrowe jednostki – turbodoładowana rzędowa „czwórka” rozwijała 170 KM, a wolnossąca V6-ka – 120 KM. Obok 5-biegowej skrzyni manualnej, dostępna była także 4-stopniowa przekładnia automatyczna.

W 1990 roku zakończono produkcję Mitsubishi Sapporo, a jego następcą został model Sigma.

Mitsubishi Sapporo - generacje

Mitsubishi Sapporo - powiązane artykuły