Ta impreza to od lat znacznie więcej niż targi, więc tegoroczna ekspozycja także nie ograniczy się do prezentacji aktualnej oferty salonów samochodowych. Obok najnowszych modeli takich jak Audi R8 Roadster, Alfa Romeo Giulietta czy najnowsza generacja Volvo S60, można będzie oglądać takie legendy motoryzacji jak Ford T czy Citroen DS21.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć wiele samochodów o ekologicznych napędach (hybrydowy i elektryczny). Sensacją będzie pokaz seryjnie produkowanego samochodu elektrycznego, który dzięki firmie Vattenfall przechodzi ciekawy test w Polsce. Nie mniej interesujący będzie bolid Greenpower, stworzony przez studentów Politechniki Gliwickiej. Polską konstrukcją jest także jeden z najciekawszych pojazdów salonu - Marotti. To napędzany motocyklowym silnikiem wyścigowy trójkołowiec.

Podczas Auto Moto Show odbędzie się także wiele imprez sportowych, a przynajmniej wymagających współzawodnictwa: od rajdu Eko, przez zawody car audio po zmagania mistrzów driftu.

Do największych atrakcji będzie należał przenośny tor off-roadowy z podjazdem o nachyleniu 41 stopni, co odpowiada na drodze nachyleniu około 80%. Tor ma niesymetryczną ścieżkę pozwalającą sprawdzić skok amortyzatorów czy wykrzyżowanie osi oraz odcinek do trawersowania, sprawdzający jak samochód zachowuje się przy znacznych wychyleniach bocznych, a także wagę.

Auto Moto Show to trzy dni imprez, z codziennie innym tematem przewodnim:

- pierwszy dzień targów (piątek) to oczywiście prezentacja nowości motoryzacyjnych, z mocnym akcentem na ekologie, samochody hybrydowe, elektryczne itp.

- sobota przebiegać będzie pod kątem najnowszych rozwiązań elektronicznych, zarówno związanych z bezpieczeństwem jazdy jak i nawigacją czy jakością dźwięku (car audio)

- niedziela poświęcona będzie sportowi samochodowemu i tuningowi oraz chemii, kosmetykom motoryzacyjnym i paliwom.