Frontem do klienta

Coraz większa grupa delaerów samochodów nowych i używanych w Polsce stawia na rozwiązania wyraźnie ukierunkowane na konsumenta. Dba o jakość swojej oferty już na etapie publikowania ogłoszeń w sieci, przykłada wagę do budowania jak najbardziej szczegółowego opisu pojazdu. Chętnie dzieli się informacjami umożliwiającymi weryfikację historii pojazdu.

Ranking Liderów Motoryzacji - II edycja

OTOMOTO przebadało efektywność działań profesjonalnych sprzedających (dealerów samochodów nowych i używanych) w swoim serwisie i opublikowało wyniki II edycji Rankingu Liderów Motoryzacji. W zestawieniu uwzględniono podział na firmy (dealerstwa i komisy) oraz sieci dealerskie. Klasyfikacja została przygotowana w trzech segmentach:

  1. Lider Popularności
  2. Lider Dobrych Praktyk
  3. Lider Jakości Ogłoszeń

Co istotne, okres który objął badanie to aż 8 miesięcy. W tym czasie firmy które zgłosiły się do udziału w rankingu poddawane były wnikliwej analizie aktywności w serwisie. Oceniana była m.in. transparentność ofert (publikacja VIN i nr tablic rejestracyjnych, daty pierwszej rejestracji), jakość ogłoszeń i ich wyświetlenia, jakość obsługi telefonicznej i odpowiedzi na pytania zadawane przez użytkowników OTOMOTO.

KATEGORIA INDYWIDUALNA:

Lider Dobrych Praktyk - samochody używane

Auta Krajowe - samochody poleasingowe z polskich salonów, objęte pisemną gwarancją techniczną. Możliwość zakupu w korzystnym kredycie lub leasingu. Ponad 200 sprawdzonych aut w jednym miejscu!

Lider Popularności - samochody nowe

Skoda Bednarek Łódź - jeden z trzech autoryzowanych salonów Grupy Bednarek mieszczących się w Łodzi. W salonie można liczyć na indywidualne podejście do klienta, kompleksową obsługę posprzedażową oraz na bezproblemową wymianę swojego obecnego samochodu na nowy.

Lider Popularności - samochody używane

Bednarek Używane - dealerski salon samochodów używanych, który w ma ofercie kilkadziesiąt sprawdzonych aut dostępnych od ręki. Większość z nich posiada certyfikat Das WeltAuto, co oznacza, że każdy samochód został przebadany w aż 117 punktach i może być objęty gwarancją, realizowaną we wszystkich autoryzowanych serwisach Grupy VW.

Lider Jakości Ogłoszeń - samochody nowe

MW Premium Arena Łódź to trzy autoryzowane salony i serwisy mieszczące się w Łodzi i Kaliszu , w których każdy Klient w świetnej atmosferze, przy dobrej kawie – może zapoznać się z bardzo szeroką ofertą samochodów nowych oraz używanych (dostępnych w ramach programu BMW Premium Selection).

Lider Jakości Ogłoszeń - samochody używane

Grupa Śliwiński - nowoczesny salon pojazdów używanych segmentu premium. Działa na rynku od 20 lat, spełniając najwyższe standardy autoryzowanego dealera. Oferowane samochody są bezwypadkowe, z udokumentowanym przebiegiem, książką serwisową, gwarancją pochodzenia, wolne od wad prawnych i z pełną historią ich eksploatacji.

KATEGORIA SIECI DEALERSKIE:

Lider Dobrych Praktyk - samochody używane

Grupa Krotoski to ponad 30 lat doświadczenia w branży. Jako jeden z największych, autoryzowanych dealerów samochodów marek VW, Skoda, Audi oraz Porsche, zapewnia sprzedaż samochodów nowych, dostawczych i używanych, a także obsługę posprzedażną.

Lider Jakości Ogłoszeń - samochody nowe

Grupa Plichta to czołowy dealer samochodów nowych i używanych w Polsce. W swoim portfolio posiada marki: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Ford, Volvo, Jaguar i Land Rover. Grupa Plichta każdego roku z powodzeniem, sprzedaje kilkanaście tysięcy samochodów nowych i używanych.

Wyniki Rankingu Liderów Motoryzacji zostały opublikowane również w corocznym raporcie wydawanym przez serwis OTOMOTO - Internetowy Samochód Roku 2021.