W Infiniti Q80 Inspiration zastosowano pierwszorzędne innowacje techniczne, w tym po raz pierwszy technologię jazdy autonomicznej, która zwiększa i poprawia komfort prowadzenia pojazdu. Model oferuje również przedsmak bardzo wydajnej i ekonomicznej, hybrydowej, benzynowo-elektrycznej jednostki napędowej, która ma generować 550 KM mocy, spalając przy tym tylko 5,5 litra paliwa na 100 km.

Ten czterodrzwiowy fastback ma długość 5060 mm, szerokość 2010 mm i wysokość 1340 mm. We wnętrzu zamontowano cztery oddzielne fotele, które zapewniają najwyższy komfort.

Ponadto podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Paryżu swoją europejską premierę ma także nowy Infiniti Q70. Goście salonu mogą podziwiać nowy, odświeżony wygląd tego sportowego sedana. Jest on napędzany nowym, czterocylindrowym turbo

dieslem o pojemności 2,2 litra, który generuje 170 KM mocy i moment obrotowy o wartości 400 Nm, utrzymując przy tym niski poziom emisji dwutlenku węgla.

Zarówno koncept Q80 Inspiration, jak i nowy sedan Q70 uosabiają ekspansję Infiniti na jeszcze wyższy poziom. Są one też jednoznacznym dowodem na to, że marka jest na dobrej drodze do zwiększenia swojej oferty pojazdów o 60 procent w ciągu następnych pięciu lat oraz do przynajmniej podwojenia liczby dostępnych silników i przekładni.