Na rynku dostępnych jest wiele modeli samochodowych bagażników dachowych różniących się od siebie pojemnością, wielkością oraz materiałem, z którego zostały wyprodukowane. Decydując się na taki sprzęt, trzeba dokładnie przyjrzeć się zamkom zapewniającym dokładne zamknięcie box-u, czy sprężynom odpowiedzialnym za wygodne jego otwieranie. W pierwszej kolejności powinniśmy dobrać odpowiednie belki, do których zostanie zamontowany bagażnik – można zdecydować się na aluminiowe lub wykonane ze stali.

Wybierając te najbardziej właściwe, należy wziąć pod uwagę (między innymi) markę i typ auta. Kolejną sprawą jest ustalenie rozmiaru, wagi oraz ładowności bagażnika – wybór zależy od ilości i rodzaju przewożonych przedmiotów. Bardzo ważną sprawą jest to, aby dany model było można wygodnie i bez problemu zamontować do belek umieszczonych na dachu pojazdu. Sprawdzamy, które samochodowe bagażniki dachowe cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników porównywarki cen Skąpiec.pl.

Bagażnik dachowy Thule Touring 600

Zestawienie otwiera bagażnik dachowy marki Thule, o pojemności 300 l. Model ten pomieści 6 par nart lub 4 deski snowboardowe. Ponadto przykuwa uwagę swoim nowoczesnym i oryginalnym designem. Wyposażony został w system FastClick, który wzbogacono o zintegrowany poziom siły mocowania. Bezpieczeństwo przewozu danych przedmiotów gwarantuje centralny zamek. Warto też dodać, że klucz Thule Comfort wyjmiemy wyłącznie w momencie, gdy wszystkie rygle będą zamknięte. Touring 600 waży 12 kg oraz ma wymiary 190 x 63 x 39 cm, a jego atutem jest to, że jest łatwy w montażu. Sprawdź ofertę.

Bagażnik dachowy Inter Pack Carver

W porównaniu do powyższego modelu, bagażnik dachowy marki Inter Pack wyróżnia się większą pojemnością (440 l). Wzbogacony został o trwały centralny zamek oraz sprężynowe podnośniki, które wspomagają otwieranie. Carver wykonany został z wysokiej jakości materiałów odpornych na promieniowanie UV. Dodatkowo nie jego montaż nie jest problematyczny. Bagażnik pasuje do belek wingbar (aluminiowe o innowacyjnym kształcie), czy prostokątnych. Dzięki technologii Dual-Side box tego model może być otwierany z obu stron, co podnosi komfort jego użytkowania. Ponadto waży zaledwie 16 kg i ma wymiary 198 x 79 x 39 cm. Sprawdź ofertę.

Bagażnik dachowy Taurus Xtreme 400

Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazł się bagażnik dachowy firmy Taurus, który wyprodukowany został z wytrzymałego i odpornego na zarysowania tworzywa ABS. Model ten wyróżnia się pojemnością 400 l oraz ładownością do 50 kg. Wzbogacony też został o system QuickFixing, który umożliwia szybki i sprawny montaż na dachu samochodu. Xtreme 400 pomieści 4 pary nart lub 3 deski snowboardowe. Bezpieczeństwo przewozu przedmiotów gwarantuje trzypunktowy centralny zamek. Box wyposażony w opcję blokowania klucza otwiera się od prawej strony. Sprzęt ma wymiary 195 x 78 x 34 cm i waży 14 kg. Sprawdź ofertę.

Bagażnik dachowy Mont Blank Altitude 450

W porównaniu do powyższych modeli, pojemność bagażnika dachowego od Mont Blank wynosi 450 l. Model ten wyposażony został w trzypunktowy zamek, dzięki któremu boks jest dokładnie zamknięty. Identycznie, jak sprzęt marki Inter Pack, box Altitude 450 można otwierać z obu stron, co przekłada się na wygodę jego użytkowania. Ponadto bagażnik wzbogacono o nowoczesny system montażu EastMount, dzięki któremu możemy bez problemu umieścić go na belkach stalowych lub aluminiowych. Model ten również został wykonany z trwałego tworzywa ABS. Ma wymiary 215 x 90 x 43 cm i waży 21,5 kg. Sprawdź ofertę.

Bagażnik dachowy Eco Box 323

Zestawienie zamyka bagażnik dachowy firmy Eco, który wyróżnia się pojemnością 290 l oraz ładownością 50 kg. Model ten gwarantuje wygodę oraz bezpieczeństwo przewożenia przedmiotów – ma wbudowane sprężynowe siłowniki ułatwiające zamykanie box-u oraz wysokiej jakości zamek centralny. Ponadto wzbogacono go o klamrę zabezpieczającą, która umieszczona została w przedniej części sprzętu. W porównaniu do produktów marek Inter Pack oraz Mont Blank, Box 323 można otwierać jednostronnie. Natomiast jego wymiary zewnętrzne wynoszą 124 x 71 x 36 cm. Sprawdź ofertę.