Rozwiązaniem jest też bagażnik rowerowy na klapę auta. Sprawdzi się ono wówczas, gdy Twoje auto jest wysokie lub gdy po prostu nie chcesz się zanadto gimnastykować przy każdorazowym mocowaniu roweru na dachu samochodu. Wówczas do przewiezienia jednośladu hak nie będzie potrzebny, podobnie jak bazowy bagażnik belkowy. Plusem jest też łatwe przygotowanie roweru do przewiezienia. Poniżej 5 wybranych przez nas modeli.

Amos Bis Weekend

Foto: Auto Świat

Bagażnik Weekend to polski produkt firmy Amos-Bis. Jest mocowany do tylnej klapy samochodu. Zabezpieczone gumowymi stopkami dwa profile umożliwiają jego montaż. Całą konstrukcję przyczepia się specjalnymi haczykami, w które wyposażono sześć kolejnych pasków. Jest on przewidziany do transportu trzech rowerów jednocześnie, a dodatkowym plusem jest adapter do samochodów z klejoną szybą. W zestawie znajdują się gumowe złączki, które obracają się wokół własnej osi oraz pas. Umożliwiają one spinanie nawet grubych ram rowerowych. Konstrukcja jest uniwersalna, dzięki czemu jest kompatybilna ze znakomitą większością aut. Sprawdź cenę!

Peruzzo Hi-Bike

Foto: Auto Świat

Peruzzo specjalizuje się w częściach i akcesoriach motoryzacyjnych. Pośród wielu produktów, jakie firma ma do zaoferowania znaleźć można różnego rodzaju bagażniki rowerowe, w tym model Peruzzo Hi-Bike. Producent zapewnia, że jest to ekonomiczne i godne zaufania rozwiązanie transportowe. Służy do przewozu maksymalnie trzech rowerów w wygodny i niezabierający cennej przestrzeni sposób. Dedykowany do takich nadwozi, jak sedan, hatchback oraz kombi. Ten bagażnik umożliwia przewożenie jednośladów w pozycji wiszącej, a komplet wyposażony jest w pasy mocujące, każdy o dopuszczalnym obciążeniu do 250 kg. Sprawdź cenę!

Fabbri Bici Torbole 3

Foto: Auto Świat

Spółka Fabbri wyspecjalizowała się w produkcji artykułów przeznaczonych do transportowania wybranych przedmiotów. W szerokim wachlarzu propozycji znajdują się bagażniki rowerowe, a pośród nich - model Fabbri Bici Torbole 3. Trójka w nazwie wskazuje na 3 pojazdy jednośladowe, jakie można dzięki niemu przewieźć w dowolne miejsce. Produkt jest wykonany z elektrycznie zgrzewanego aluminium. Plusem jest też to, że jest całkowicie zmontowany, a co za tym idzie - gotowy do użycia. Wyposażony jest w 6 pasów i 6 klamer zabezpieczających. Sprawdź cenę!

Peruzzo Padova

Foto: Auto Świat

W naszym zestawieniu ponownie Peruzzo, tym razem z modelem Padova. Jest to przykład klasycznego bagażnika klapowego do przewożenia rowerów na tylnej klapie samochodu. Producent zapewnia, iż jego zamontowanie jest łatwe i zajmuje niewiele czasu, przy użyciu 4 specjalnych gum i 6 taśm wspierających. Konstrukcja stworzy idealną parę z nadwoziami typu SUV, kombi, hatchback i sedan. Stalowe szyny gwarantują stabilne mocowanie roweru, a bagażnik nie przeszkadza w swobodnym otwieraniu klapy bagażnika. Produkt, po demontażu i całkowitym złożeniu, zajmuje niewiele miejsca. Sprawdź cenę!

Peruzzo Pure Instinct

Foto: Auto Świat

Peruzzo po raz pierwszy, po raz drugi i po raz trzeci. Nic dziwnego, bo Peruzzo jest liderem na włoskim rynku rowerowym. Pure Instinct to nowoczesne wydanie klasycznego bagażnika, mocowanego na klapie samochodu. Produkt jest w pełni składany, a po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Wykonano go z dbałością o każdy detal - zadowoli więc najbardziej wymagających. Mieści dwa pojazdy, w dedykowanych im oddzielnych stanowiskach, dzięki czemu nie obijają się o siebie i nie rysują wzajemnie. Pure Instinct, choć dla wybrednych, sam jest niewybredny i nadaje się do transportu każdego rodzaju roweru, bez względu na model i wielkość ramy. Sprawdź cenę!

Decydując się na rowerowy bagażnik klapowy pamiętaj o tym, że niestety nie gwarantuje on 100%owej stabilności, a także istnieje pewne ryzyko zarysowania lakieru samochodowego. Nie mniej jednak jest on jedną z dostępnych na rynku opcji i został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu wszelkich wypraw - tych bliższych i dalszych.