CB radio może odstraszać niektórych obsługą lub potrzebą instalacji w samochodzie. Przecież nie wystarczy jedynie kupić CB radia. Trzeba je gdzieś w samochodzie zamocować tak, aby nie przeszkadzało w codziennej jeździe oraz aby było wygodne w użytkowaniu. Jednak chwilowy trud włożony w poprawną instalację oraz naukę obsługi może się zwrócić w postaci zaoszczędzonego czasu na drodze lub mniejszej ilości mandatów.

CB radio - Midland Alan M-ZERO MULTI AM-GW

CB radio z automatyczną blokadą szumów SQUELCH, oraz płynną regulacją czułości odbiornika RF GAIN. Urządzenie obsługuje 40 kanałów AM/FM, co jest szczególne przydatne dla osób jeżdżących w kolumnach. Dodatkowym udogodnieniem jest innowacyjny system wyboru kanału CH/EMG, dzięki któremu użytkownik możne samodzielnie wybrać kanał, który będzie dostępny za pomocą tego przełącznika. Midland po podłączeniu zewnętrznego głośnika może służyć jako wzmacniacz akustyczny. Sprawdź cenę.

CB radio - Alan-Midland ALAN 109

To proste CB radio wyposażone w 40 stacji działające w modulacji AM. Jego zdecydowaną zaletą są niewielkie rozmiary, dzięki którym znalezienie odpowiedniego miejsca na odbiornik nie będzie stanowić problemu. Płynna regulacja czułości odbiornika RF Gain oraz blokada szumów Squelch pomagają eliminować zbędne szumy, a specjalny szybki przełącznik pozwala na ustawienie priorytetowego kanału ,,19". W oszacowaniu mocy sygnału w danym momencie pomoże diodowy wskaźnik, a przełącznik CB/PA umożliwia użycie radia jako wzmacniacza akustycznego po podłączeniu głośnika zewnętrznego (tuby). Sprawdź cenę.

CB radio - Midland Alan 100 Plus

Midland ALAN 100 jest przewoźnym, 40 kanałowym radiotelefonem pracującym w paśmie CB. CB radio wyposażone jest w szybki przełącznik kanałów 9/19 oraz w regulacje blokady szumów. Alan 100 posiada dodatkowo modulację FM, która znakomicie sprawdza się podczas komunikacji na niewielką odległość (np. w kolumnie samochodów), oferując jakość nieosiągalną dla standardowej modulacji AM. Sprawdź cenę.

CB radio - President Teddy ASC

Teddy ASC to niewielkie gabarytowo radio pracujące w modulacji AM i FM. To CB radio posiada automatyczną blokadę szumów ASC, multistandard pozwalający na dostosowanie parametrów pracy do przepisów obowiązujących w danym kraju europejskim oraz wbudowany filtr ANL. Sprawdź cenę.

CB radio - M-TECH Legend III

M Tech Legend III wyposażono w automatyczny squelch (ASQ) oraz skokowy RF Gain w postaci przycisku Local. Niewielkie, wręcz miniaturowe wymiary CB radia nie sprawią żadnego problemu podczas montażu nawet w najmniejszych samochodach, gdzie deficytowym towarem są schowki w konsoli środkowej. Precyzyjne dostrojenie toru odbiorczego/nadawczego. Poprawiona funkcja LOCAL/DX - skokowy RF Gain po włączeniu zmniejsza zasięg o ok.50%, a nie 95% tak jak jest to ustawione fabrycznie. Wymiana filtra pośredniej na filtr ceramiczny muRata 455HT - bardziej kulturalna praca odbiornika. Korekta automatycznej blokady szumów ASQ - konieczna po wymianie filtra 455. Sprawdź cenę.

CB radio - President Johnny II ASC

President Johnny III ASC to najnowsze CB radio w ofercie tej znanej i uznanej marki. Oprócz wszystkich zalet swojego poprzednika, radio posiada dużo wygodnych i przydatnych nowych funkcji np. funkcje VOX, która pozwala nadawać, mówiąc do mikrofonu bez naciskania przycisku PTT. Funkcja ta ma płynną regulację czułości mikrofonu. Czytelny kwarcowy wyświetlacz w bursztynowym kolorze będzie informował nas o wszystkich włączonych funkcjach. Dzięki wbudowanym filtrom HICUT, oraz ANL, radio zredukuje nam szumy tła i niektóre zakłócenia powstałe w modulacji AM. Sprawdź cenę.

Zapraszamy również do przeczytania artykułu o najdroższych CB radiach – przejdź do artykułu.