Testowanie serwisu informacji dla kierowców Coyote w Polsce dobiega końca. Urządzenia w końcu trafiają do sprzedaży. A wraz z nimi pojawiają się nowe funkcjonalności, których brakowało wiosną, gdy rozpoczynały się pierwsze testy usługi w naszym kraju. Najnowsza, która właśnie trafiła do Coyote: zgłaszanie nieoznakowanych patroli policyjnych. A tym samym i odbieranie ostrzeżeń od innych kierowców. Jak to działa w praktyce?

Coyote ostrzega o strefie działania nieoznakowanego radiowozu. Gdy kierowca wjedzie w zagrożoną strefę ekran zmienia się na czerwony i wraz z nim pojawia się ostrzeżenie dźwiękowe. Podobne dotyczy tradycyjnego ostrzegania przed fotoradarem. Komunikat o nieoznakowanym patrolu jest ważny przez 15 minut. Zasięg strefy to 6 km długości. Na obszarze objętym strefą przyjmuje się wówczas prędkość niższą o 10 km/h niż obowiązujące ograniczenie.

Zgłaszanie nieoznakowanego patrolu, przebiega tak jak zgłaszanie fotoradaru. Wystarczy kliknąć zgłoszenie radaru mobilnego na ekranie głównym a następnie wybrać rodzaj zagrożenia. Prócz mobilnego patrolu są jeszcze fotoradar i fotoradar stacjonarny. Wspomniana funkcjonalność dostępna jest po zaktualizowaniu oprogramowania do wersji 2.8. Kto zatem już korzysta z Coyote’a powinien sprawdzić, czy urządzenie zaktualizowało automatycznie oprogramowanie.