• Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo, a warunkiem tego, żeby dzieci mogły podróżować w fotelikach bezpiecznie
  • Postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej siedmiu modelom fotelików "rosnących wraz z dziećmi"
  • Dobra wiadomość na początek – tym razem obyło się bez poważniejszych wpadek, żaden z fotelików nie wykazał dyskwalifikujących go wad

Oferta fotelików, które "rosną wraz z dzieckiem" i powinny wystarczyć na wiele lat użytkowania, jest naprawdę duża. Na rynku wciąż dostępne są foteliki homologowane według starszej normy ECE 44/04 jako foteliki grupy 1/2/3 dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg – w przypadku tej normy podstawowym kryterium w doborze fotelika jest masa ciała dziecka. Nowsze foteliki homologowane są według normy i-Size (ECE R129), w przypadku której liczy się wzrost małego pasażera.

Postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej siedmiu modelom fotelików "rosnących wraz z dziećmi" – trzy z nich to foteliki homologowane według normy ECE 44/04, natomiast cztery to modele z dopuszczeniem według normy ECE R129. Tak jak w poprzednim teście fotelików dla najmłodszych pasażerów, nie dokonaliśmy prób zderzeniowych, ale przeanalizowaliśmy szczegóły konstrukcji i wykonania fotelików, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo przewożonych w nich dzieci.