• Prostowniki samochodowe przydają się nie tylko na wiosnę, kiedy chcemy przygotować auto do sezonu
  • Urządzenia te pozwalają także na co dzień dbać o akumulatory samochodowe
  • Prezentujemy najpopularniejszy sprzęt w Polsce — ranking bazuje na danych z porównywarki cen Skąpiec.pl
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Są takie urządzenia, które każdy właściciel czy użytkownik samochodu mieć po prostu powinien. Większość z nich co prawda nie przydaje się regularnie, ale jak to często bywa, jeśli takiego urządzenia akurat nie mamy pod ręką, to właśnie wtedy okazuje się, że bardzo by się nam przydało.

Jednym z nich jest prostownik samochodowy. Sprzęt ten pozwala utrzymać w dobrej kondycji jeden z kluczowych podzespołów samochodu — akumulator, który często jest powodem jego unieruchomienia. To efekt rozładowania akumulatora, który jest dość wrażliwym urządzeniem. Łatwo pada ofiarą niskich temperatur, kiedy jego wydajność spada, a zapotrzebowanie różnych elementów samochodu na prąd rośnie, oraz krótkich dystansów przejeżdżanych każdego dnia, kiedy akumulator nie zdąży się naładować. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie prostownik. Nowoczesne urządzenia wyposażone są nie tylko w podstawową funkcję ładowania akumulatora, kiedy ten "padnie", lecz także pozwalają o niego dbać na co dzień.

Zobacz także:

1Einhell CC-BC 10E

Prostownik 12 V. Maksymalne napięcie ładowania - 14,1 V. Prąd ładowania można odczytać za pomocą wbudowanego amperomierza. Sprzęt jest zabezpieczony przed przeładowaniem akumulatora. Proces nie musi być kontrolowany przez użytkownika. W zestawie znajdziemy kabel do ładowania z izolowanymi zaciskami.

2Yato YT-8301

Prostownik elektroniczny 6/12V 8A 5-200Ah. Służyć może do ładowania akumulatorów 6V i 12 V. Wyposażony jest także w funkcję ładowania konserwacyjnego. Sprzęt posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe oraz przeciw przeładowaniu akumulatora.

3Yato YT-83033

Prostownik 12 V. Wyposażony jest w funkcję podtrzymywania prawidłowego napięcia w akumulatorach pracujących w trybie spoczynku, czyli tzw.ładowanie konserwujące. Podobnie, jak wcześniejszy model posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe oraz przeciw przeładowaniu akumulatora.

4MSW 6/12V - 2/4A LCD S-CHARGER-4ALCD

Prostownik 6V i 12V z funkcjami szybkiego i wolnego ładowania. Wyposażony jest także w siedmiostopniowy cykl pracy oraz w inteligentne ładowanie. Sprzęt zaopatrzony jest w wygodny panel sterownia z ekranem LCD.

5Einhell CC-BC 6M

Prostownik 6 i 12 V wyposażony w rozwiązania dla technicznie zaawansowanych akumulatorów współczesnych pojazdów. Zaopatrzono ją także w funkcje zabezpieczeń oraz konserwacji akumulatorów.

6AEG Automotive 158007 WM 6 A 12 V z funkcją auto Start

Zautomatyzowany prostownik mikroprocesorowy do wszystkich popularnych akumulatorów samochodowych 6 i 12 V. Posiada wiele użytecznych funkcji, takich jak ładowanie podtrzymujące, autostart czy wskaźnik LED wskazujący tryb ładowania, odwrotną polaryzację, czy uszkodzony akumulator.

7Einhell CC-BC 4M

Prostownik ten jest bardzo podobny do wcześniej opisywanego modelu tej samej marki. Automatycznie reguluje napięcie ładowania dla akumulatorów 6 V i 12 V i wyposażony jest w kilka trybów pracy. Może także służyć do ładowania konserwującego.

8 Einhell CE-BC 2

Prostownik dla akumulatorów 12 V. Dzięki zgodności z normą IP65 można z niego wygodnie korzystać także na zewnątrz.

9 AZO Digital BC-20 PRO 20A

Ładowarka sieciowa do akumulatorów 12 V. Maksymalne natężenie prądu tego urządzenia to 20 A.

10 Einhell CC-BC 5

Prostownik 12 V w obudowie z blachy stalowej z izolacją ochronną. Przeznaczony do ładowania akumulatorów samochodowych i motocyklowych. Wyposażony jest w miernik natężenia pokazujący aktualną szybkość ładowania.

Cytat Kontent Komers
Cytat Kontent Komers