Jaki klucz przyjąć, żeby sprawić przyjemność? Prezenty do bólu praktyczne mogą też być nudne. Ile przecież można mieć par skarpetek... Albo krawatów. Chcielibyśmy być kreatywni, ale nie wiemy jak się za to zabrać. Jest na to sposób. Praktycznie każdy mężczyzna (a i niektóre panie) ma swoją słabą stronę – ucieszy go wszystko co związane z samochodem.

Rynek ogólnomotoryzacyjnych gadżetów jest tak duży, że łatwo dać się wpuścić w maliny. A nie ma przecież sensu kupować czegoś, co za miesiąc się zepsuje i trafi do kosza. Z drugiej strony, większość tzw. pewniaków do auta kosztuje całkiem spore pieniądze. Jak wybrać ten trafiony, idealny prezent? Można zrobić delikatny wywiad albo długo i wnikliwie obserwować osobę, którą chcemy obdarować. To jednak wymaga zaangażowania i czasu oraz niesie za sobą ryzyko „spalenia” niespodzianki. I nadal nie mamy gwarancji, że wybrany przez nas produkt będzie dobrej jakości.

Proponujemy zdać się na opinię większości – w końcu większość nie może się mylić. Wśród najczęściej oglądanych moto-gadżetów absolutnie królują rejestratory i kamery cofania do samodzielnego montażu. Na pewno uda się wybrać coś odpowiedniego i mieszczącego się w założonym budżecie. Jeśli natomiast osoba obdarowywana posiada już takie urządzenia, nic straconego – możliwości jest naprawdę dużo. Niektóre mogą się wydawać mało oczywiste, jednak przy odrobinie wyobraźni, idealnie wpasują się w motoryzacyjną pasję.

Poniżej prezentujemy 10 najpopularniejszych moto-gadżetów z serwisu Skapiec.pl.

Blaupunkt BP 2.0 FHD

Ta kamera z rejestratorem to absolutny hit. Jej obiektyw oferuje kąt obrazu 120 stopni. Ponadto zapisuje obraz na karcie pamięci w formacie Full HD. Kamera zapisuje także dźwięk i umożliwia odsłuchanie i obejrzenie nagrań – ma głośnik i ekran o przekątnej 2 cali. Obsługuje ona karty o pojemności do 32 GB i umożliwia zapisanie obrazów w pętli co 30 sekund, minutę lub dwie minuty. Zapisany materiał jest opatrzony datą godziną i współrzędnymi miejsca. Kamera zabezpiecza przed usunięciem każde nagranie, podczas którego nastąpiło przeciążenie wykraczające ponad ustawiony limit. Sprawdź cenę!

XBLITZ Park View

Prawdziwy „kombajn”, który idealnie sprawdza się w każdej roli. Jest to za razem dyskretny rejestrator zintegrowany z lusterkiem wstecznym, jak i kamera cofania. Co więcej XBLITZ umożliwia nagrywanie jednocześnie obrazu z przodu i z tyłu auta. Poza tym jest to oczywiście pełnoprawne lusterko wsteczne. Przednia kamera nagrywa obraz w Full HD, natomiast tylna w rozdzielczości 640x480. Kamera ta zacznie nagrywanie np. po wykryciu uderzenia, nie tylko w czasie jazdy, ale także też na postoju. Sprawdź cenę!

Leatherman Wingman

Multitool jako gadżet do auta? Oczywiście. Przyda się zawsze kiedy trzeba będzie odkręcić klemy od akumulatora, pomoże też wymienić żarówkę. Przyda się także podczas spontanicznego wypadu na piknik za miasto. Posiada wiele funkcji, dzięki którym niewiele jest w stanie nas zaskoczyć. Sprawdź cenę!

Navitel DVR R600

Rejestrator o kącie widzenia 170 stopni. Nagrywa obraz w Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Obsługuje karty pamięci o pojemności aż 256 GB, dzięki czemu nigdy nie zabraknie Ci miejsca na nagrania. Jest łatwy w obsłudze i montażu. Sprawdź cenę!

Sentech DA-3000

Podręczny i poręczny alkomat z zakresem pomiaru do 4 promili. Zmieści się w kieszeni lub w schowku auta. Czas wykonania pomiaru to tylko 5 sekund, a gotowość osiąga po 20 sekundach. Alkomat nie pozwoli też wykonać kolejnego pomiaru jeśli w komorze nadal będą obecne opary alkoholu. Tester jest fabrycznie skalibrowany i gotowy do pracy. Sprawdź cenę!

Garmin Drive 50 LMT

Z tą nawigacją nic cię nie zaskoczy. Poinformuje o zmianie ograniczenia prędkości, zbliżaniu się do szkoły, przejazdach kolejowych. Podaje też informacje o fotoradarach i ostrzeżenia o korkach i wypadkach. W celu intuicyjnego prowadzenia do celu wykorzystuje punkty orientacyjne, takie jak restauracje czy stacje benzynowe. Ekran o przekątnej 5 cali jest czytelny i działa w pionie i poziomie. Sprawdź cenę!

Lamax Drive C7

Kamery rejestrujące cieszą się w tym roku największym zainteresowanie wśród internautów. Ten konkretny model będzie działał bez ładowania aż do 24 godzin, dzięki czemu zarejestruje każde zdarzenie w trakcie postoju na parkingu. Oferuje także łatwy i szybki montaż do lusterka wstecznego oraz intuicyjną obsługę. Nagrywa obraz w Full HD. Sprawdź cenę!

Vordon CP-2IN1

Podstawowy model przewodowej kamery cofania. Nie posiada niestety w zestawie odbiornika. Nagrywa obraz nawet przy minimalnym oświetleniu a kąt rejestracji obrazu to 170 stopni w poziomie. Kamera jest wodoodporna. Sprawdź cenę!

Media-tech MT4060 U-Drive

Kolejny rejestrator w naszym zestawieniu. Dzięki możliwości zamontowania za lusterkiem nie ogranicza pola widzenia i jest niewidoczna dla innych kierowców. Łączy się bezprzewodowo z telefonem, dzięki czemu szybko i wygodnie ustawimy jej parametry pracy i przejrzymy nagrania. Nagrywa w Full HD i robi zdjęcia o rozdzielczości 12 Mpix. Obsługuje karty pamięci do pojemności 32 GB. Sprawdź cenę!

NavRoad

Wbrew nazwie nie jest to nawigacja. To przewodowa kamera cofania do samodzielnego montażu. Podłączana do światła cofania oraz ekranu fabrycznej nawigacji przez wejście Video. Wytrzymała obudowa umożliwia montaż w dowolnym miejscu – na ramce tablicy rejestracyjnej, w zderzaku, za szybą lub w tylnej klapie. W ciągu dnia przekazuje kolorowy obraz, zaś w nocy włączają się diody podczerwone dzięki czemu uzyskujemy dokładny obraz. Jej poziomy kąt widzenia wynosi 90 stopni. Pracuje w temperaturach od -20 do 60 stopni. Sprawdź cenę!