• Kamera nie ma wyświetlacza. Podgląd obrazu jest możliwy na dodatkowym ekranie lub przez aplikację w telefonie
  • Wideorejestrator współpracuje z aplikacją w telefonie. Zmiana parametrów tylko poprzez program
  • Kamerę przykleja się do szyby. Trzeba zatem uważnie wybierać miejsce montażu

Tanio nie znaczy źle. Dobrym przykładem jest kamera samochodowa Mediatech U-Drive MT4060. W cenie ok 250 zł otrzymujemy bowiem sprzęt z nietypowym wyposażeniem jak na tak niską cenę. Kamerę samochodową wyposażono bowiem w moduł łączności WIFI, by połączyć urządzenie z aplikacją w telefonie z systemem Android lub iOS.

Łączność z aplikacją jest potrzebna m.in. po to, by uzyskać podgląd obrazu rejestrowanego przez kamerę. Samo urządzenie nie ma bowiem wyświetlacza, co nieco utrudnia właściwy montaż w samochodzie. Aby znaleźć odpowiednie miejsce i przykleić kamerę do szyby należy w pierwszej kolejności połączyć się z aplikacją Final Cam i sprawdzać w telefonie podgląd obrazu. Poprzez program w telefonie możemy także zmieniać ustawienia kamery – to jedyna możliwość, by dostosować parametry pracy.

Mediatech U-Drive MT4060 wyróżnia się czymś jeszcze – nietypowym złączem zasilania. W opakowaniu znajdziemy dwie wiązki kabli z charakterystycznym okrągłym gniazdem. Producent przygotował bowiem nie tylko tradycyjny komplet z zasilaczem do zapalniczki ale także dodatkowy, by podłączyć się bezpośrednio do instalacji elektrycznej w samochodzie.

Jakość obrazu (wbudowany przetwornik Sony) jest całkiem niezła szczególnie w ciągu dnia i to mimo, że filmy są nieco ciemniejsze niż z innych kamer testowanych w tym samym czasie. Nietrudno o wrażenie, że filmy są nieco przejaskrawione. Niemniej nie ma żadnych problemów z odczytaniem tablic rejestracyjnych czy znaków drogowych. W nocy także jest sporo widocznych szczegółów mimo wyraźnego zaszumienia obrazu. Wideorejestrator podobnie jak większość modeli nie radzi sobie z mocnym oświetleniem (pełne światła LED czy ksenonowe) padającym na tablice samochodu jadącego przed nami. W sumie jak na taką cenę (ok 250 zł) to U-Drive MT4060 niewiele ustępuje znacznie droższym kamerom.

Dane techniczne

Maksymalna rozdzielczość filmów: 1920x1080 (30 fps) 

Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 12 Mpix

Kąt widzenia – bd

Długość filmów – 3 min, 5 min, 10 min

Format - AVI (H.264)/ JPG

Maksymalna pojemność karty pamięci – 32 GB

Wbudowana bateria – litowo-jonowa

Mediatech U-Drive MT4060 – cena – 249 zł. Sprawdź ceny w sklepach

To nam się podoba

+ dobra jakość wykonania

+ wyposażenie zestawu w dwie wiązki instalacyjne

+ współpraca z aplikacją

+ dobra jakość filmów w ciągu dnia

+ satysfakcjonująca jakość filmów nocnych

+ przystępna cena

To nam się nie podoba

- producent podaje niewiele danych technicznych

- marny tryb aparatu (lepsze ujęcie jest ze stopklatki filmu)

- kamera nie radzi sobie z silnym światłem z reflektorów LED

- stosunkowo duże rozmiary

- montaż wymaga większej uwagi (klejony uchwyt)

- brak języka polskiego w aplikacji

- zmiana ustawień tylko przez aplikację