Śmierdzący samochód jest problemem z oczywistych względów, ale skutki brzydkiego zapachu wykraczają daleko poza wyłącznie estetyczne doznania pasażerów i może mieć materialny wymiar. Kto próbował sprzedać auto, w którym delikatnie mówiąc nie pachniało fiołkami, ten wie o co chodzi.

Wielu kierowców przypomina sobie o konieczności serwisowania klimatyzacji, gdy ta przestanie działać. To podstawowy błąd. "Klima" wymaga stałej opieki, a obecność nieproszonych gości może zakończyć się problemami ze zdrowiem. W układzie panuje duża wilgotność, która stwarza dogodne warunki dla różnych bakterii i grzybów. Kto zapomniał o dezynfekcji oraz odgrzybianiu klimatyzacji, doświadczy nieprzyjemnego zapachu stęchlizny po włączeniu urządzenia.

- Jednym ze sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z układu wentylacyjnego naszego auta jest zastosowanie produktu do czyszczenie i odświeżania nawiewów.  - radzi Piotr Wójcik, ekspert firmy Parys - Preparat Plan "czyści i odświeża nawiewy" odkaża przewody wentylacyjne w samochodach, zabija bakterie i drobnoustroje przeciwdziałając ich rozwojowi.

Sposób użycia jest prosty. Wystarczy założyć rurkę na zaworek pojemnika i przy włączonej dmuchawie wprowadzić rurkę w kratkę wlotu powietrza na desce rozdzielczej do oporu - dozując preparat wyciągać powoli rurkę w celu dokładnego odkażenia całego przewodu wentylacyjnego. Cały zabieg trwa nie dłużej nić 20 minut.

Zapachy oddziałują na nasze codzienne życie - wpływają na nastrój, redukują stres, pobudzają. Pewne zapachy mogą mieć też istotny wpływ na nasze zachowanie za kierownicą. Zapachy mogą wspomagać szybkość reakcji oraz poprawiać koncentrację. Takie właściwości mają m.in. odświeżacze samochodowe o zapachu cytrusów, mięty czy kawy!

Na komfort jazdy wpływa nie tylko czyste i zadbane wnętrze pojazdu, ale także aromat odświeżaczy samochodowych, z których Polacy korzystają często i chętnie.

- Ambi Pur Car posiada otwory rozprowadzające zapach i udoskonaloną regulację jego intensywność. Dzięki temu będzie zapewniał świeżość w samochodzie przez 60 dni bez ryzyka wystąpienia efektu "bomby zapachowej" - opowiada Piotr Wójcik z firmy Parys - Produkt wyróżnia się też dobrze widoczną buteleczką wkładu, dzięki czemu kierowca może na bieżąco kontrolować poziom zużycia zapachu.

Osoby ceniące dyskretny design mogą wybrać urządzenie z obudową w czarnym kolorze. W ofercie znajdują się również obudowy ciemno szare i srebrne.