Przy zakupie nowego samochodu niemal zawsze otrzymujemy pakiet ubezpieczeń w specjalnej, promocyjnej cenie. Często producenci aut proponują jednak gotowy produkt jednego z działających w Polsce ubezpieczycieli, a nie ofertę skrojoną na miarę, dobrze dostosowaną do naszych potrzeb. Tymczasem optymalne ubezpieczenie zależy od tego, w jaki sposób używa się samochodu, gdzie najczęściej się jeździ i w jakim celu pojazd jest wykorzystywany. Każdy, czy to klient indywidualny, czy osoba prowadząca firmę, ma przecież inne potrzeby. Spełniać je powinien nie tylko wybrany samochód, lecz także zakupione wraz z nim ubezpieczenie.

Jedną z firm, które oferują dobrze dopasowane pakiety ubezpieczeń jest Volkswagen Financial Services. Ubezpieczenia takie w atrakcyjnych cenach, gwarantowane markami uznanych towarzystw ubezpieczeniowych, można wykupić, gdy wybierze się auto tak popularnych marek, jak Skoda, Volkswagen, Audi, czy też Seat. Możliwości są przy tym ogromne, bo ubezpieczenia oferowane przez VWFS obejmują zarówno obowiązkowe OC, jak i wiele innych możliwości. To choćby autocasco, assistance, czy też tzw. NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Konstruując swój własny pakiet, można jednak skorzystać także z wielu dodatkowych opcji, takich jak ochrona prawna, zielona karta, czy też specjalnych pakietów, jak np. Ubezpieczenie Szyb, Równa Droga, czy też Ubezpieczenie Zniżek.

Dzięki wspomnianym opcjom można na przykład nie obawiać się jakichkolwiek uszkodzeń samochodowych szyb, w tym np. spowodowanych przez kamienie znajdujące się na drodze albo w wyniku innych zdarzeń losowych. W takich przypadkach otrzymamy stosowne odszkodowanie, które zrekompensuje koszty. Inny przykład to możliwość naprawy uszkodzeń, jakich auto dozna po wjechaniu w dziurę lub na szczególnie nierównej nawierzchni. Zamiast czekać na wypłatę odszkodowania przez zarządcę drogi, można w takim przypadku skorzystać po prostu z AC, nie tracąc przy tym zniżek.

Warto dodać, że na tym dodatkowe opcje się nie kończą. Do wyboru jest mnóstwo innych, w tym tak unikatowych, jak np. MediPlan, czyli ubezpieczenie, dzięki któremu uzyskamy – zależnie od rodzaju zdarzenia – zwrot kosztów ewentualnego leczenia i kosztów powrotu do zdrowia, w tym konsultacji u specjalistów. Inne możliwości to ubezpieczenie fotelika, bagażu, czy choćby utraty zniżek po ewentualnym zgłoszeniu pierwszej szkody o określonej wartości.

A assistance? W tym przypadku również otrzymamy wiele udogodnień. Zależnie od zakresu ubezpieczenia, mamy możliwość otrzymania samochodu zastępczego, którym można jeździć nawet przez dwa tygodnie. Auto będziemy mieli do dyspozycji w przypadku awarii, szkody częściowej bądź całkowitej albo w razie kradzieży. W ramach assistance jest też holowanie samochodu do wyznaczonego miejsca, a limity kilometrów mogą być dostosowane do potrzeb klienta. Oczywiście istnieje też możliwość zorganizowania kontynuacji podróży, jak również ewentualnego zakwaterowania w miejscu zdarzenia albo po prostu powrotu do domu (lub innej wyznaczonej lokalizacji).

Na co jeszcze możemy liczyć, kupując samochody marek należących do Grupy Volkswagena? Przede wszystkim, na korzystne warunki. O ile atrakcyjne pakiety promocyjne są dostępne dla samochodów w wieku do trzech lat, to jednak również w przypadku starszych aut można liczyć na konkurencyjne warunki odnowienia umowy. VWFS proponuje bowiem ciekawe pakiety dla samochodów maksymalnie 15-letnich. To ważne dla osób, które chcą jeździć wybranym modelem przez długie lata.

Jeszcze jedną ważną zaletą ubezpieczeń oferowanych przez Volkswagen Financial Services jest to, że ewentualnej naprawy samochodu dokonujemy bezgotówkowo, zawsze z użyciem części nowych i oryginalnych, na dodatek w jednej z Autoryzowanych Stacji Obsługi danej marki. Mamy zatem gwarancję użycia najlepszych podzespołów oraz wykorzystania przy naprawie najnowszych technologii producenta. To gwarantuje wysoką jakość wykonania usługi. A ta jest ważną wartością dla każdej z marek Grupy Volkswagena.