Co spaprał Twój „fachowiec”? Opisujemy popisy lakiernicze, gdyż po większości takich napraw pozostaje mnóstwo śladów widocznych tak dobrze, że miernik lakieru jest niepotrzebny. Jeśli chcesz, by lakier był trwały, nie nalegaj, by lakiernik starał się zachować fabryczną grubość powłoki. To nie może się udać!

Jak zmniejszyć ryzyko kosztownej awarii instalacji LPG? Sprzedawcy nowych aut z instalacjami LPG stoją przed wyzwaniem: jak założyć instalację gazową, by nie „popłynąć” finansowo, naprawiając samochód w ramach gwarancji?

Co zrobić z odpryskiem? Naprawa szyby uszkodzonej kamieniem opłaca się ubezpieczycielom, właścicielom aut tylko w szczególnych przypadkach. Po naprawie, niestety, zawsze pozostaje jakiś ślad.

Testowaliśmy uniwersalne uchwyty do telefonów i smartfonów. Akcesoria przydadzą się na co dzień we samochodzie, ale mało które wystarczą na długo. Jak się okazuje, najpraktyczniejsze są uchwyty mocowane do przedniej szyby. Wersje do kratek nie zawsze się sprawdzają. Pod naporem ciężkiego telefonu łatwo można uszkodzić kratki wentylacji. Tanie uchwyty to produkty jednorazowe. Starczą na kilkanaście miesięcy użytkowania. Drogie modele znanych firm są solidniejsze. Kto jednak zdecyduje się wydać ponad 200 zł na takie akcesoria?

Ile naprawdę trwa gwarancja? Każdy nowy towar konsumpcyjny: samochód, część samochodową czy akcesoria do auta można reklamować co najmniej przez 2 lata od jego kupna. Co najmniej, gdyż w wielu przypadkach można dłużej.

 Foto: auto świat / Auto Świat

To wybrane tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” (10/2016), który trafił do sprzedaży 6 października 2016 r.

Zapraszamy do lektury!