Najlepiej z góry założyć, że auto jest „bite” i ma cofnięty licznik, a podczas oględzin szukać dziury w całym. Jeśli okaże się, że jest inaczej, będzie to dla kupującego mile rozczarowanie. Na kolejnych stronach Poradnika radzimy, jak krok po kroku kupować używany samochód i jak uniknąć wpadki.

W tym wydaniu poruszamy też szereg innych ciekawych tematów. Dowiecie się, czym grozi mieszanie płynów do chłodnic, które zgodnie z opisem na opakowaniu mieszalne są z innymi.

Opisujemy procedurę naprawy (nie wymiany) dwumasowego koła zamachowego, które pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Próbujemy też samodzielnie wypolerować auto zgodnie ze sztuką, a nie tak, jak to robią handlarze pojazdami z niemieckiego demobilu.

Z najnowszego wydania miesięcznika Auto Świat poradnik dowiemy się także m.in. czy naprawia się lampy diodowe, jak zalegalizować „amerykana”.

Jakie są granice uprzywilejowania? Co wolno kierowcom policji, BOR-u i innych służb? Jak się okazuje, nie jest prawdą, że w razie kolizji z samochodem jadącym na sygnale kierowca zwykłego auta zostaje automatycznie uznany za winnego, a także że kierowcy karetki, radiowozu czy rządowej limuzyny wszystko wolno.

Foto: auto świat / Auto Świat

Nowe wydanie miesięcznika Auto Świat Poradnik 4/2016 już w sprzedaży.

Zapraszamy do lektury!