Zaczynamy od używanych samochodów, którym w młodym wieku, gdy ich historię serwisowa można łatwo odtworzyć, przebieg rośnie w tempie 30-40 tys. km rocznie. Im starsze auto, tym średni roczny przyrost przebiegu niższy, aż dochodzimy do momentu, w którym jeśli wierzyć deklaracjom sprzedawców – stan licznika już się nie zmienia lub wręcz spada.

W najnowszym wydaniu Poradnika zastanawiamy się czy mając dodatkowy przychód rzędu 500 lub 1000 zł miesięcznie (ruszył program 500+), można pokusić się o nowy samochód na raty? Według reklam można. Jednak, gdy wejdziemy w szczegóły, nie jest już tak różowo.

W tym wydaniu miesięcznika Czytelnicy znajdą także wiele ciekawych porad. Jak szybko i korzystnie sprzedać samochód? Właściciel auta cieszy się dwa razy – najpierw kiedy je kupuje, a później – kiedy je sprzeda. Podpowiadamy, co zrobić, żeby radość ze sprzedaży była jak największa.

Jak jeździć z automatem? Jazda autem z automatyczną skrzynią biegów jest wygodna i bardzo łatwa. Równie prosto jest jednak zepsuć taką skrzynię, co oznacza wielotysięczne wydatki.

Regeneracja sprzęgieł – jak nowa, ale znacznie taniej. Mimo coraz większej dostępności tanich zamienników, na rynku wciąż działają warsztaty regenerujące sprzęgła. Pokazujemy, jak przebiega proces odbudowy tego elementu.

Typowe usterki szyberdachów, które da się naprawić, ale pod warunkiem, że nie zaczniesz tego robić sam. Najwięcej przypadków szyberdachów nienaprawialnych to takie, które zostały rozłożone lub wyjęte z auta przez właściciela albo mechanika tzw. „ogólnej specjalności”.

To tylko wybrane tematy z najnowszego wydania miesięcznika Auto Świat Poradnik 5/2016.

 Foto: auto świat / Auto Świat

Zapraszamy do lektury!