Ruch w komisach samochodowych duży jak nigdy, niektóre co lepsze auta sprzedawane są wprost z lawet. Niestety, nie brakuje i gorszych samochodów, które też ostatecznie znajdują klientów. Zwykle niewiele czasu upływa, by uczucie chwilowego zadowolenia ustąpiło rozczarowaniu, bo auto psuje się, rdzewieje, cieknie...

Kto i za co może cię zatrzymać? Warto wiedzieć, że nie tylko policjanci mogą zatrzymywać kierowców, kierować ruchem i wystawiać mandaty. Również inne służby mają w tych dziedzinach niemałe uprawnienia i lepiej ich nie ignorować. Publikujemy najnowsza mapę z odcinkowymi pomiarami prędkości i lokalizacją urządzeń kontrolujących przejazd na czerwonym świetle.

Auto tez nie lubi opalania. Parkowanie w pełnym słońcu niszczy samochód w różnym stopniu co wiek i przebieg. Szczególnie wrażliwe na promieniowanie UV i wysoką temperaturę są elementy gumowe, plastikowe oraz lakierowane, czyli...całe nadwozie.

Czy auta zalane podczas powodzi da się naprawić? Jak się okazuje, auta ratowane po zalaniu to gorący towar i trzeba się go szybko pozbyć. Dlatego często ich ceny są atrakcyjne.

Dowiemy się także jak wymienić koło dwumasowe, z którego naprawa nie należy zbyt długo zwlekać.

 Foto: auto świat / Auto Świat

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” 8/2016 r., który jest w sprzedaży od 4 sierpnia 2016 r.