Tym razem do zaprzyjaźnionego warsztatu zajmującego się montażem instalacji LPG zgłosił się klient z nową Hondą Accord, która miała jedynie 3 500 km przebiegu. Jak wiadomo osoby decydujące się na montaż instalacji gazowej w tak nowych samochodach mają bardzo wysokie wymagania dotyczące samego montażu.

Bowiem już w momencie pierwszych rozmów z klientem okazało się, że całość ma być zamontowana bardzo estetycznie z możliwe maksymalnym ukryciem komponentów instalacji. Nas to nie dziwi, bowiem szkoda w nowym aucie wprowadzać wiele modyfikacji wpływających na fabryczną konstrukcję auta. Dla montażystów już wszystko było jasne, dyskretny montaż nie sprawił wielu problemów - zresztą tak samo jak auto, bowiem w przypadku 2-litrowego silnika Hondy sam montaż instalacji LPG nie jest żadnym problemem.

Klient zdecydował się na montaż głównie z powodu wysokiej ceny benzyny i tego, że miesięcznie przejeżdża około 4 000 km. Prosty rachunek finansowy pozwolił na wyestymowanie miesięcznej oszczędności na poziomie 800 zł.

W aucie zamontowano najlepszy sterownik Zenit Pro OBD z możliwością współpracy z systemem OBD pojazdu w celu dostrajania mieszanki w normalnym trybie jezdnym.
W aucie zamontowano najlepszy sterownik Zenit Pro OBD z możliwością współpracy z systemem OBD pojazdu w celu dostrajania mieszanki w normalnym trybie jezdnym.

Klient zdecydował się na kompletację instalacji z górnej półki. W aucie zamontowano najlepszy sterownik Zenit Pro OBD z możliwością współpracy z systemem OBD pojazdu w celu dostrajania mieszanki w normalnym trybie jezdnym. Jedne z najbardziej trwałych i najdokładniejszych wtryskiwaczy Hana, oraz reduktor Silver z odpowiednim zapasem mocy (do 200KM).

Tak dobrana instalacja zapewnia pełnię zadowolenia i minimum ingerencji montażysty w trakcie eksploatacji samochodu. Zwrot inwestycji jest szybki - aktualne różnice cen gazu LPG i benzyny są najlepsze od wielu lat. Jeśli klient zamierza samochodem jeździć kilka lat - na pewno zaoszczędzi konkretną kwotę.

Co zresztą powierdza sam klient, który po zamontowaniu instalacji przejechał już 10 000 km, zaoszczędzając na kosztach paliwa około 2 000 zł. Co równie ważne w tym czasie nie żadnych zmian w pracy jednostki napędowej i poleca montaż instalacji tego typu w innych nowych samochodach.