Nissan Qashqai to popularny na naszym rynku crossover - czyli auto łączące w sobie cechy praktycznego kompaktu z dzielnością terenową SUV-a. Aby takie auto sprawiało radość z jazdy konieczne jest wybranie wersji z mocnym silnikiem, w tym przypadku pan Dawid zdecydował się na wersję napędzaną silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów osiągającym maksymalnie 141 KM.

Wybór okazał się słuszny, bowiem dzięki takiemu zestawieniu Nissan Qashqai to szybkie, komfortowe rodzinne auto, które podczas miejskiej jazdy zużywa średnio 8,7 l/100 km, natomiast w trasie zadowala się niewiele ponad 6 litrami benzyny. Jeśli weźmiemy pod uwagę gabaryty pojazdu to wyniki uzyskane przez pana Dwida są bardzo dobre.

Ale jak wszyscy wiemy zawsze można jeździć taniej, a rozwiązanie odwiecznego problemu - jak płacić mniej na stacji benzynowej jest wyjątkowo proste. Montaż odpowiedniej instalacji LPG, zamontowanej w sprawdzonym warsztacie znacząco wpłynie na wysokość rachunków na stacji benzynowej.

Dawid zdecydował się na montaż instalacji Zenit Pro. Po wyjechaniu w warsztatu zajmującego się montażem instalacji LPG nie zuważył on róznicy pomiędzy jazdą na gazie i benzynie - auto nadal pracuje prawidłowo. A oszczędności już widać, bowiem miesięcznie pan Dawid przejeżdża około 1 600 km dzięki czemu oszczędza średnio 300 zł. Dlaczego tyle a nie więcej? Otóż, prawidłowo skalibrowana instalacjia LPG powinna zaużywać więcej gazu niż benzyny i tak też jest w tym przypadku bowiem średnie zużycie LPG w ruchu miejskim wynosi 10,5 l natomiast w trasie Nissan Qashqai 2.0 zużywa średnio 7.9 l/100 km. To naprawdę przyzwoity wynik.

Od dnia montażu, auto przejechało już 12 000 km i użytkownik jest bardzo zadowolony z podjętej decyzji, oszczędził już około 2000 zł a auto po zamotowaniu instalacji LPG nie sprawia mu żadnych problemów - cóż, tak to jest jak montaż instalacji zleci się warsztatowi, który wie jak zrobić to dobrze.