W odpowiedzi na to pytanie pomoże nam pan Tomasz, który montował instalację gazową w tym modelu. Decyzja o montażu instalacji LPG w przypadku tego auta to chyba coś oczywistego, bowiem codzienne koszty eksploatacji, na które składa się głównie koszt paliwa, potrafią być imponujące. Opisywany model zużywał w mieście 14 litrów benzyny na pokonanie każdych 100 km, natomiast podczas jazdy w trasie zużycie paliwa oscylowało w granicach 12 l/100 km. Sami przyznacie, że to całkiem sporo i montaż instalacji LPG w przypadku tego auta jest jak najbardziej uzasadniony.

Dzięki prostej kontrukcji Audi A3 montaż instalacji LPG w tym aucie nie jest wymagający.
Dzięki prostej kontrukcji Audi A3 montaż instalacji LPG w tym aucie nie jest wymagający.

Skoro tak, to jaką instalację wybrać? Pan Tomasz właściciel do warsztatu ogólnopolskiej sieci Ekspert LPG - Bencar Auto Serwis uznał, że najlepszym wyborem w przypadku Audi A4 3.0 będzie montaż instalacji Zenit Pro OBD, zbiornik gazu trafił do bagażnika, a wlew aby tankowanie było wygodniejsze znalazł się obok wlewu paliwa - rozwiązania estetyczne i ułatwiające codzienną eksploatację.

Według warsztatu zajmującego się montażem instalacji LPG Auto A4 z silnikiem benzynowym nie jest wymagającym pacjentem podczas zakładania poszczególnych elementów instalacji LPG. Tak jak w przypadku każdego montażu instalacji gazowej kluczem do sukcesu jest dobry stan auta, dzięki czemu montaż przebiega sprawnie i podczas późniejszej eksploatacji auto nie stwarza problemów.

Jedyną modyfikacją we wnętrzu Audi A4 jest montaż włącznika instalacji LPG.
Jedyną modyfikacją we wnętrzu Audi A4 jest montaż włącznika instalacji LPG.

Kierowca Audi A4 również jest zadowolony z wyboru. Po zamontowaniu instalacji LPG jego Audi A4 na pokonanie każdych 100 km zużywa w mieście 15,5 l a w trasie 12 litrów gazu - to naprawdę dobry wynik. Dodatkowo dzięki montażowi instalacji sumaryczny zasięg auta na benzynie oraz gazie LPG zwiększył się o 500 km.

Czy zatem warto zamontować instalację LPG w samochodzie z dużym silnikiem benzynowym? Jak widać tak, dzięki temu oszczędności potrafią być naprawdę duże.