W odpowiedzi na to pytanie pomoże nam pan Tomasz, który montował instalację gazową w tym modelu. Decyzja o montażu instalacji LPG w przypadku tego auta to chyba coś oczywistego, bowiem codzienne koszty eksploatacji, na które składa się głównie koszt paliwa, potrafią być imponujące. Opisywany model zużywał w mieście 14 litrów benzyny na pokonanie każdych 100 km, natomiast podczas jazdy w trasie zużycie paliwa oscylowało w granicach 12 l/100 km. Sami przyznacie, że to całkiem sporo i montaż instalacji LPG w przypadku tego auta jest jak najbardziej uzasadniony.

Dzięki prostej kontrukcji Audi A3 montaż instalacji LPG w tym aucie nie jest wymagający.

Skoro tak, to jaką instalację wybrać? Pan Tomasz właściciel do warsztatu ogólnopolskiej sieci Ekspert LPG - Bencar Auto Serwis uznał, że najlepszym wyborem w przypadku Audi A4 3.0 będzie montaż instalacji Zenit Pro OBD, zbiornik gazu trafił do bagażnika, a wlew aby tankowanie było wygodniejsze znalazł się obok wlewu paliwa - rozwiązania estetyczne i ułatwiające codzienną eksploatację.

Według warsztatu zajmującego się montażem instalacji LPG Auto A4 z silnikiem benzynowym nie jest wymagającym pacjentem podczas zakładania poszczególnych elementów instalacji LPG. Tak jak w przypadku każdego montażu instalacji gazowej kluczem do sukcesu jest dobry stan auta, dzięki czemu montaż przebiega sprawnie i podczas późniejszej eksploatacji auto nie stwarza problemów.

Jedyną modyfikacją we wnętrzu Audi A4 jest montaż włącznika instalacji LPG.

Kierowca Audi A4 również jest zadowolony z wyboru. Po zamontowaniu instalacji LPG jego Audi A4 na pokonanie każdych 100 km zużywa w mieście 15,5 l a w trasie 12 litrów gazu - to naprawdę dobry wynik. Dodatkowo dzięki montażowi instalacji sumaryczny zasięg auta na benzynie oraz gazie LPG zwiększył się o 500 km.

Czy zatem warto zamontować instalację LPG w samochodzie z dużym silnikiem benzynowym? Jak widać tak, dzięki temu oszczędności potrafią być naprawdę duże.