Przed wyjazdem dobrze jest zorientować się w przebiegu trasy, którą chcemy pokonać. Zwłaszcza, że według Google Maps podróż z Warszawy do stolicy Rosji, w której odbędzie się pierwszy mecz naszej drużyny, trwa średnio 14 godzin. W ominięciu utrudnień na trasie, korków lub skorzystaniu z autostrady pomoże dobra nawigacja GPS, która nie tylko wyznaczy optymalną trasę, ale także trasy alternatywne, służące objazdom, gdy na trasie głównej wydarzy się niespodziewana sytuacja oraz kilometrowe korki. Nawigacja GPS pokaże ci również, ile czasu podróży jeszcze zostało, gdzie znaleźć najbliższą stację paliw oraz punkt gastronomiczny.

Co jeszcze może przydać się w długiej podróży, nie tylko do Rosji? Przygotowaliśmy specjalnie dla was mały, wyjazdowy niezbędnik.

Garmin DriveSmart 61 LMT-D

Foto: Auto Świat

Proste, intuicyjne w obsłudze urządzenie nawigacyjne, posiadający 6-calowy wyświetlacz, który działa w dwóch położeniach. Nawigacja działa w czasie rzeczywistym, co oznacza, iż na bieżąco pokazuje aktualne informacje o ruchu drogowym. Funkcja ostrzeżeń dla kierowcy przekazuje również ostrzeżenie o niebezpiecznych odcinkach drogi, zmianach dopuszczalnej prędkości, przejazdach kolejowych czy pomiarach prędkości. Jazda z nawigacją Garmin DriveSmart 61 LMT-D pozwoli ominąć korki oraz odnaleźć najbliższe parkingi. Dzięki zainstalowaniu aplikacji Smartphone Link, urządzenie łączy się ze zgodnym smartfonem, pokazując użytkownikowi również aktualne prognozy pogody i alerty drogowe. Nawigacja zasilana jest przez gniazdko samochodowe (12 V), a w zestawie znajduje się kabel USB oraz uchwyt montażowy. Sprawdź cenę!

Zestaw narzędzi 100 szt. TK03

Foto: Auto Świat

Solidny zestaw narzędzi to kolejny element, który powinien znaleźć się na wyposażeniu samochodu, kiedy wybieramy się w dłuższą podróż. W skład zestawu TK03 wchodzą: klucze p-o, poziomica 225 mm, wkrętaki, uchwyt zapadkowy, przedłużki, adapter, nasadka do świec zapłonowych, nasadki, bity, końcówki, nóż, ostrza, szczypce, klucz regulowany, piłka do metalu, klamry, młot ślusarski, miernik napięcia, klucze hex. Całość zapakowana jest w poręczną walizkę. Waga kompletu to jedynie 6 kg. Sprawdź cenę!

ProPlus Kable rozruchowe 16mm z diodą typu LED  570255

Foto: Auto Świat

Rozładowanie akumulatora to nie tylko “zimowa awaria” pojazdu. Powodów takiej sytuacji może być wiele - pozostawienie włączonych świateł lub radia w pojeździe, zużycie akumulatora, zwarcie lub awaria innych podzespołów auta. W większości przypadków wystarczą nam kable rozruchowe, które właściwie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego samochodu. Prezentowany zestaw kabli rozruchowych pasuje do samochodów osobowych, dostawczych, ciągników. Kabel 16mm udźwignie 12 lub 24 V akumulatory. Dioda LED ułatwia podłączenie kabli w ciemnościach. Sprawdź cenę!

Tatonka Apteczka turystyczna First Aid Basic Waterproof

Foto: Auto Świat

Apteczka pierwszej pomocy z podstawowym wyposażeniem. Znajdziesz w niej średniej wielkości bandaż; 2 sterylne opatrunki 10x6 cm; plaster 5m x 1,25 cm; 5 plastrów 7,2x2,5 cm; 1 parę gumowych rękawiczek; koc ratunkowy 160x210 cm oraz instrukcję pierwszej pomocy. Całość opakowana jest w wodoodporny worek i waży jedynie 230 g. Sprawdź cenę!

Alkomat Sentech DA-3000

Foto: Auto Świat

Bezpieczeństwo podróży to podstawa każdego wyjazdu. Zależy ono nie tylko od stanu technicznego pojazdu, ale też samopoczucia i dyspozycyjności kierowcy. Zgodnie z kodeksem wykroczeń art. 87 - każda osoba, która znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Wymienione w przepisie kary oraz świadomość, że nasze, nawet jednorazowe złamanie prawa może grozić utratą zdrowia lub życia naszego, albo innych uczestników ruchu drogowego, powinny wpłynąć na naszą odpowiedzialność za kierownicą.

Jeśli jednego dnia spożywasz alkohol, a następnego dnia będziesz prowadzić pojazd mechaniczny, warto mieć przy sobie podręczny alkomat, aby móc sprawdzić swoją dyspozycyjność do jazdy i w razie zawartości alkoholu w organizmie - zaniechać podróży.

Alkomat DA-3000 jest małym testerem o zakresie pomiaru 4.00 (2.00 mg/l) oraz rozdzielczości wskazań do jednego miejsca po przecinku. Dzięki bardzo czułemu sensorowi o stabilnym działaniu błyskawicznie wykonasz nim wiarygodny pomiar. DA-3000 charakteryzuje się dużą precyzją wykonania, małymi wymiarami i powtarzalnością pomiarów. Oferuje pełną precyzję pomiaru, przy wykorzystaniu zaawansowanych czujników półprzewodnikowych. Sygnał alarmowy informuje użytkownika o zawartości alkoholu w organizmie, a 3-cyfrowy, podświetlany wyświetlacz LCD pozwoli na odczytanie wyniku. Sprawdź cenę!

Zobacz także:

BMW Trójkąt ostrzegawczy - sprawdź cenę

ART Uniwersalny uchwyt samochodowy na telefon AX-17 - sprawdź cenę!

Słuchawka bluetooth Samsung EO-MG920BB - sprawdź cenę!

Reda Szalik kibica Polski - sprawdź cenę!

Contigo Kubek termiczny Byron 470 ml - sprawdź cenę!