SsangYong pracuje aktualnie nad rozszerzeniem swojej oferty. W ostatnim okresie podczas salonów samochodowych na całym świecie był prezentowany koncept X100. Ostatecznie producent zdecydował się na wybór nazwy. Wiemy już, że będzie to SsangYong Tivoli. Nazwa pochodzi od słynnego włoskiego miasta.

Design nadwozia nawiązuje do dwóch konceptów – XIV-Air i XIV-Adventure, które były prezentowane podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu. SsangYong Tivoli będzie pierwszym modelem marki rozpoczynającym nową erę w rozwoju marki.

Wnętrze SsangYonga Tivoli będzie nowoczesne i jednocześnie luksusowe. Zaprojektowano w nim liczne schowki oraz zamontowano systemy umożliwiające korzystanie z multimediów. Producent zapowiada najwyższą jakość wykonania.

Nowy SsangYong Tivoli ma długość 4,2 m i powstał na zupełnie nowej platformie. Będzie dostępny w dwóch wersjach nadwozia – pięcio- i siedmioosobowej.

Do napędu przewidziano czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne o pojemności skokowej 1.6 litra, współpracujące z sześciostopniową przekładnią manualną lub bezstopniowym automatem. Rozważana jest także wersja hybrydowa.

Prace rozwojowe nad nowym modelem trwają już prawie trzy lata. Można oczekiwać, iż SssanYong Tivoli trafi do sprzedaży w styczniu 2015 roku. W pierwszym okresie auto będzie dostępne jedynie w Korei Południowej, a do Europy pierwsze egzemplarze dotrą w II kwartale 2015 r.